Eestlased kulutasid poole aastaga telefonidele 54 miljonit eurot
26.07.2019
Markus Pentikäinen

Uuringufirma BRC Market Experts andmetel ostsid eestlased käesoleva aasta esimeses pooles enam kui 54,3 miljoni euro eest ligi 162 000 uut telefoni.

BRC andmetel kerkis müüdud telefoni keskmine hind eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 10 protsenti ehk 335 euroni.
“Erinevalt pealinna korteritest pole telefonimudelid oluliselt kallimaks läinud ja täna saab sama raha eest pigem rohkem kui aasta tagasi. Seadme keskmise hinna tõus tuleb eestlaste ostujõu kasvust – inimestel on rohkem vaba raha ning selle eest lubatakse endale kallimaid ja paremaid seadmeid. Pigem ostetakse uus telefon veidi harvem, aga pikemaks ajaks. Näiteks läheb väga hästi 1000-euroste tippmudelite müük,” rääkis Tele2 müügidirektor Aare Uusjärv.
“Tõenäoliselt tõuseb teisel poolaastal seadme keskmine hind veelgi, sest augustis-septembris tulevad välja uued ja kallid Samsungi ning Apple’i seadmed,” prognoosis Uusjärv.
Uusjärve sõnul levib praegu nutitelefonide tootjate seas uus disainitrend, mida mobiilimaailm põnevusega jälgib ja mis ilmselt tootjate vahel kaardid natuke segi lööb. “Nimelt on mitmetel uutel telefonidel korpusest väljahüppav kaamera, mis jätab rohkem ruumi ekraanile,” lisas ta.
Esimesel poolaastal olid Tele2 populaarseimad mobiilibrändid Samsung, Huawei, Nokia, Apple ja Xiaomi.

Tele2 enimmüüdud telefonid 2019. aasta esimese poole jooksul

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid