Eestlased kulutavad mobiiltelefonidele järjest rohkem

27.03.2019

Uuringufirma BRC Market Experts statistika järgi müüdi Eestis veebruaris uusi mobiiltelefone 8,2 miljoni euro eest, mida on kolm protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Tele2 müügidirektor Aare Uusjärve sõnul näitab BRC statistika, et keskmiselt maksis telefon tänavu veebruaris 316 eurot, mis on üheksa protsenti rohkem kui aasta tagasi. “Kuna aga Samsungil ja Huaweil on tulnud välja uued lipulaevad, siis järgnevatel kuudel näeme ilmselt mobiiltelefonide keskmise hinna kasvu veelgi,” märkis Uusjärv.

“Inimesed on valmis telefonide eest üha rohkem välja käima ning kallimad telefonid peavad reeglina ka kauem vastu,” kirjeldab Uusjärv üht põhjust, miks telefonide müük on ühikuliselt BRC raporti kohaselt veebruaris aastaga Eestis hoopis viis protsenti vähenenud.

Veebruaris oli aastases võrdluses langenud nuputelefonide ühikuline müük 17 protsendilt 13 protsendini kõikidest müüdud telefonidest. Samal ajal moodustasid nuputelefonide müügikäibed kõigest kaks protsenti kogu uute telefonide turust, mida on protsendipunkti võrra vähem kui eelmise aasta veebruaris. 

 

Tele2 veebruari enimmüüdud mobiiltelefonid:

1. Huawei Y6 2018

2. Samsung Galaxy J6+

3. Samsung Galaxy A7

4. Huawei P20 Lite

5. Samsung Galaxy A9

6. Xiaomi Mi A2 Lite 64GB

7. Huawei P20 Pro

8. Nokia 230 DS

9. Nokia 105 Dual SIM 2017

10. Huawei Mate 20 Lite

Sarnased artiklid