Samsung tutvustas maailmale oma esimest volditavat nutitelefoni Galaxy Fold

20.02.2019

Maailma juhtiv mobiiltelefonide tootja Samsung toob turule uue ja kauaoodatud volditava nutitelefoni Galaxy Fold, mis on uue mobiiltelefonide perekonna esimene liige. Telefonil on maailma esimene 7,3tolline Infinity Flex ekraan, mida saab voltida ning kasutada ka kokkupandult. Uus telefon toetab nii LTE kui ka 5G mobiilse interneti standardit, mis teeb sellest ühtlasi maailma esimese volditava 5G telefoni.

Galaxy Fold telefon on mõeldud eeskätt neile, kes soovivad kasutusele võtta seninägematu innovatiivse tehnoloogia, mis lubab telefonis teha samaaegselt erinevaid tegevusi, vaadata videoid, mängida mänge ning teha Samsungi seni mitmekülgseima telefonikaamerasüsteemiga profikvaliteedis pilte.

“Samsung alustab Galaxy Fold nutitelefoniga mobiiltelefonide ajaloos uut peatükki. Võimekas Infinity Flex ekraan viib kasutajakogemuse täiesti uuele tasemele. Kuna telefonid ei saa füüsiliselt enam palju suuremaks minna, ongi järgmine lahendus kokkupandavad ekraanid,” kommenteeris Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

“Samsungi kaheksa aastat kestnud pingutused luua kasutajasõbralik volditav ekraan on jõudnud lõpule ning oleme valmis saanud tippklassi telefoni, mis on vaba seniste nutitelefonide mõõtmepiirangutest,” lisas Aasma.

Samsungi värske mobiiliperekonna esimene telefon Galaxy Fold ühendab parima kasutajakogemuse pakkumiseks endas uued tehnoloogilised ja tarkvaralised lahendused.

Uued ekraanimaterjalid: Samsung Galaxy Foldi sisemine ekraan ainult ei paindu, vaid on volditav. Selle saavutamiseks leiutas Samsung spetsiaalse polümeerkihi, mis lubab ekraani teha 50% õhema kui tüüpilistel mobiiltelefonidel. Uus materjal teeb Galaxy Fold telefoni paindlikuks, ent samas äärmiselt vastupidavaks.

Uus liigendmehhanism: Galaxy Fold telefoni on võimalik avada sujuvalt ja loomulikult nagu raamatut ning selle taas kompaktseks voltimisel kostab kinnitusmehhanismi klõps. Selle saavutamiseks lõi Samsung telefoni sisse mitme lukustusseadmega peene hingede süsteemi, mis on korpuses varjul. Kuna süsteemi pole näha, on seadmel voolujooneline ja elegantne välimus.

Uued disainielemendid: Kõik disainielemendid ekraanist korpuseni on kenasti nähtavad. Silmatorkavaim disainiuuendus on elegantne volditava külje hing, millele on graveeritud Samsungi logo. Sõrmejäljelugeja on telefoni küljel, et seda oleks pöidlaga mugav avada. Kaks akut ning muu elektroonika on seadmesse paigutatud ühtlaselt, et telefon seisaks käes balansseeritult ja kindlalt. Värvivalikus on hõbedane, must, roheline ja sinine. 

Korraga mitmed aktiivsed aknad: Korraga saab avada kuni kolm rakendust, olenemata sellest, kas need on tööfailid või mängud. Korraga saab ühel ekraanil vaadata näiteks Amazon Prime Video uusimaid filme ja seriaale, samal ajal sõpradega suhelda ja omavahel faile jagada.

Rakenduste järjepidevus: Ekraani vahetamine ja voltimine ei mõjuta seadme tööd kuidagi, kuna rakendused ilmuvad automaatselt kasutatavale ekraanile. Ükskõik, millises asendis on Galaxy Fold, rakendusi saab kasutada korraga ning sujuvalt.

“Galaxy Fold on loodud kõiki kasutajate vajadusi silmas pidades ning ekraani suurust saab muuta koheselt vastavalt vajadusele,” selgitas Aasma. “Näiteks tavalise telefonikõne jaoks saab kokkuvolditud telefoni taskust hõlpsalt haarata ja sellega rääkida, kuid kui tegemist on videokõnega, videote vaatamisega või liitreaalsussisu kasutamisega, on väga mugav ühe liigutusega telefoniekraani laiendada.”

Samsung tegi telefoni tarkvara välja arendamisel koostööd maailma suuremate ja poplaarsemate platvormidega, nagu Facebook, WhatsApp ja YouTube, et kogu nende sisu ja teenused oleks uuel telefonil intuitiivselt ja loogiliselt kasutatavad.

Telefoni kesta sisse on peidetud järgmise generatsiooni kaheksatuumaline protsessor ning 12GB RAMi, et tagada mitmete rakenduste korraga jooksutamisel personaalarvutiga sarnane kogemus. Kõrgetasemeline kahe aku süsteem on tagab seadmele piisava jõudluse. Laadijaga ühendatud Galaxy Fold on Wireless PowerShare lahenduse kaudu võimeline laadima korraga ennast ja teisi seadmeid, seega piisab mitme seadme laadimiseks vaid ühest laadijast.

Telefonil on Dynamic AMOLED ekraan ning AKG kõlarid, et iga multimeediakogemus oleks võimalikult ehtne. Galaxy Flex kaamerasüsteem koosneb kuuest kaamerast – kolm on seadme tagaosas, kaks sees ning üks esiosal. Telefoniga on võimalik pildistada ükskõik millises asendis.

Galaxy Fold on ühendatav Samsung DeX seadmega, et seda personaalarvuti sarnaseks muuta. Bixby virtuaalassistent kasutab uusi intelligentseid funktsioone, nagu Bixby Routines, mille abil suudab seade intuitiivselt tuvastada kasutaja vajadusi. Isiklikke andmeid kaitseb telefonis Samsung Knox turvalahendus.
 

Sarnased artiklid