Lubaduste täitumine
Samuli Herttua
Kai Taipale
Glen Pilvre
30.04.2019

Viimased aastad on mobiilimaailma arengus olnud pigem evolutsioonilised ja midagi revolutsioonilist juhtunud pole. Käesolev aasta toob aga nii mõndagi uut ja huvitavat – nagu painduvad mobiilid ja esimesed 5G-seadmed.

Veebruari lõpus Barcelonas toimuv MWC ehk Mobile World Congress võtab kord aastas kokku mobiilinduse oleviku ja tuleviku. Kui nii mõnedki uued seadmed jõudsid müügile paralleelselt esitlustega, siis oli ka neid, mida sai vaadata ainult klaasi tagant.

Mobiilimaailma tähelepanu keskpunktis on hetkel 5G ja seda tõestas kõikide mobiilivalmistajate tootevalik. Olgugi et 5G osas tuleb veel oodata operaatorite ja loodavate võrkude järele, esitlesid oma esimesi 5G-mobiile teiste seas Samsung, Huawei ja Oneplus.

Hetkel on 5G üheks praktilisemaks väljundiks kodune juhtmevaba netiühendus, mille juures on parem andmesidekiirus olulisem näitaja kui taskutelefoni puhul. Nokia ja Huawei presenteerisid 5G-koduruutereid, mille kiirused on 3,5 GHz sagedusriba kasutades võrreldaval tasemel kaabelühendusega.

                   

Transformeeruv taskutelefon

Painduvatest ekraanidest on räägitud kaua.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Tehnikamaailm.

Sarnased artiklid