Volvo sõiduautode teenindussekutsumisest

01.07.2020
Tõnu Ojala

Autotootja Volvo Cars on tuvastanud, et teatud Volvo mudelite esiistmete turvavööde kaabelkinnitus võib teatud tingimustes aja jooksul lõdveneda, mis võib omakorda kokkupõrke korral mõjutada turvavöö efektiivsust. Seetõttu kutsub Volvo Cars teenindusse 2007-2020. mudeliaasta Volvo S80,  V70, XC70, S60, S60 Cross Country,  V60, XC60, ja S60 Cross Country mudelid.

Volvax Balti OÜ, Volvo Cars’i importöör Baltimaades, teatas, et neile teadaolevalt on teenindussekutsumise alla kuuluvaid Volvosid Eestis 4318 autot. Arvestades aga seda, et  Volvo on üks populaarsemaid imporditavaid sõiduautomarke Eestis, võib arvata, et tegelik hulk on oluliselt suurem, sest märgatav osa sissetoodud vanematest sõidukitest ei ole kunagi Volvo volitatud teenindust külastanud. Koostööd Maanteeametiga loodab maaletooja jõuda siiski ka nende autode omanikeni.

Volvax Balti OÜ turundusdirektori Tiit Lillipuu teatel teavitatakse Volvo kliente Eestis suve jooksul, et kokku leppida Volvo teenindusekülastused.

Praegu teadaolevalt tarnib tehas vajalikud osad, et võimalikud vigased turvavöökinnitused Volvo kulul oma esindustes välja vahetada, alates novembrikuust. Seniks võivad Volvo-omanikud oma sõidukeid edasi kasutada.

Maaletooja annab lähipäevil Volvo ja Info-Auto kodulehtedel ning sotsiaalmeedikanalites teada, millele oma Volvo esiistmete turvavööde kasutamisel tähelepanu pöörata ja mida teha selleks, et olla teavitatud, kas sõiduk kuulub teenindussekutsumise alla. Hetkeseisuga on info 2007-2020. mudeliaasta Volvode esiistmete turvavööde kinnitust puudutavast teenindussekutsumisest veel väga värskes faasis ja kogu vajalik informatsioon tehasest pole praeguseks hetkeks maaletoojani jõudnud.

Ülemaailmselt puudutab tagasikutsumine ligi 2,2 miljonit autot.

Sellistest tagasikutsumistes ei ole maailmas iseenesest midagi erilist, antud juhul on tegemist ettevõtte ajaloo suurima tagasikutsumisega. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid