Toyota: tagasikutsumisele reageerivad eeskätt uute autode omanikud

02.07.2020
Martin Meri

Toyota senine kogemus näitab, et tagasikutsumisele reageerivad ligi 90% sõidukite omanikest, kelle autod on kuni 3 aastat vanad, kuid teenindusse tulijate arv langeb järsult vanemate sõidukite omanike puhul. Äsja algatatud tagasikutsumiskampaaniaga ärgitab Toyota kõiki sõidukijuhte kontrollima võimalikku tagasikutsumist, sõltumata auto vanusest.

Toyota Balticu müügijärgse teeninduse juht Erik Kuus märkis, et autode parima seisukorra huvides on tagasikutsumised autotööstuse tavapärane praktika ning nii tegeleb ka Toyota aktiivselt oma sõidukite monitoorimisega. Tõeline väljakutse on aga jõuda autodeni, mis on vanemad kui viis aastat.

“Tavaliselt võtab Toyota ametlik edasimüüja tagasikutsumist vajavate autode omanikega ise ühendust. Siiski on juhtumeid, kus autoomanik on aastate jooksul vahetunud ning esialgne sõiduki kasutaja ei ole teadlik uue omaniku kontaktandmetest. Seejuures ei pruugi korrektseid andmeid olla ka Maanteeametil. Teine probleem on ka väljastpoolt Baltikumi omanikelt või vahendajatelt ostetud autodega, mille puhul ei ole Toyotal ostja andmetele ligipääsu," selgitas ta. "Sestap on väga abistav, kui iga Toyota omanik kontrollib enda auto VIN-koodi Toyota veebilehel,” rõhutas Kuus.

Auto pideval kasutamisel võib selguda, et mõni komponent ei tööta nii, kuidas peab. Sellisel juhul kasutab Toyota klientide tagasisidet, et teha üleskutse sõidukite tagasikutsumiseks ja kontrollida üle, kas sõiduki komponent vastab tehase poolt seatud kvaliteedile. 

Iga Toyota omanik saab panustada turvalisusesse enda auto VIN-koodi kontrollimisega lingil www.toyota.ee/recall. Juhul, kui selgub, et auto on tagasikutsutavate nimekirjas, tuleb ühendust võtta Toyota ametliku edasimüüjaga. Töö on tasuta hoolimata auto vanusest ja läbitud kilomeetritest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid