Uuring: aasta jooksul kavatseb mobiili välja vahetada 27% eestlastest

15.06.2021

Samsungi tellitud Baltikumiülese uuringu järgi soovivad Eesti inimesed naabritest harvem enda mobiiltelefoni vahetada. Kui järgmise aasta jooksul kavatseb endale uue telefoni muretseda 27% Eesti inimestest, siis Leedus on sellise sooviga inimesi 41% ja Lätis 33%. Uue telefoni ostul mõeldakse kõikides riikides just mõne Samsungi mudeli peale.

Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma selgitas, et lisaks väiksemale soovile mobiil välja vahetada on Eesti inimesed ka selleks tehtava kulutuse osas ratsionaalsemad, sest pooled kavatsevad uue seadme ka kohe välja osta ning ei kavatse selleks laenu ega järelmaksu kasutada. Lätis ja Leedus tahab oma uue telefoni täissummas välja osta 41% vastanutest.
„Näeme, et aastate jooksul on inimeste valikud nutiseadmete osas läinud üha ratsionaalsemaks. Seda näitab soov mobiil välja osta pigem kohe täissummas ning lisaks valitakse uus seade vastavalt oma vajadustele või elustiilile. Seda toetab ka muidugi suurenenud mudelite valik. Näiteks pakub Samsung midagi kõikidest hinnaklassidest ning vastavalt erinevatele vajadustele,“ märkis Aasma.
„Kuna järjest rohkem liigub inimeste elu n-ö mobiili, siis tähendab see ka seda, et seade peab kõik vajadused rahuldama,“ lisas Aasma.  „See on umbes sarnane protsess nagu on toimunud arvutitega – kui veel mõned aastad tagasi olid inimestel kodus lauaarvutid, siis nüüd on neid järjest vähem ja nende asemel on süle- ja tahvelarvutid. Mõni on selle astme juba täiesti vahele jätnud ja liikunud otse mõne võimekama nutitelefoni peale.“
Aasma toob näiteks Samsungi volditavat telefonid ja just eriti Galaxy Z Fold2 mudeli, mis on eriti hinnatud äriklassitelefonina, mis suudab suurel ekraanil jooksutada korraga mitmeid erinevaid rakendusi ja aknaid.
„Olen kindel, et just volditavad telefonid saavad olema see n-ö järgmine suur areng. Samas võtab see veel ikka tibakene ka aega, sest inimesed peavad nendega uuesti tuttavaks saama. Uus volditav tehnoloogia on ju hoopis midagi muud, mis ta kunagi aastaid tagasi oli,“ lausus  Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht.
Samsungi tellimusel teostas maikuus uuringu ettevõte Starcom küsitledes Baltikumis kokku 3000 inimest.

Sarnased artiklid