Huawei esitles mobiilimessil 5G ajastu nutiseadmeid

25.02.2019

Eilsel mobiilimessil MWC esitles Huawei 5G voldiktelefoni Huawei Mate X ning uusi MateBook sülearvuteid. Lisaks demonstreeriti esimest Balong 5000 kiibistikuga 5G toodet, mis lennutab Huawei 5G-ajastu tippu.

“Praegusel 5G-ajajärgul, kus kõik on ühendatud, soovime pakkuda nutikat ökosüsteemi, mistõttu anname endast parima, et tuua ulatuslik ühenduvus eraisikute, kontorite ja kodudeni, pakkudes maailma juhtivat 5G nutikogemust,” ütles Huawei tarbijatoodete üksuse tegevjuht Richard Yu. Uue 5G voldiktelefoniga Huawei Mate X ja sülearvutitega MateBook X Pro, MateBook 13 ja 14 soovitakse klientidele pakkuda erakordset ühilduvust ja kasutajakogemust.

Volditav 5G nutitelefon Mate X

“Mate X on kaks-ühes nutitelefon-tahvelarvuti, millel on painduv ja ülespoole avanev Falcon Wing Mechanical Hinge tüüpi OLED-paneel, mis ühendab endas stiilse välimuse ja tehnoloogia,“ kinnitas Richard Yu. Painduv OLED FullView voldikekraan ja maailma kiireim 5G Balong 5000 kiibistik teevad võimalikuks uut tüüpi liidestuse, mille puhul saab telefoni mugavalt kokku voltida ning endaga kaasas kanda.

Tahvelarvuti režiimil on Mate X ideaalne töövahend. Multitegumi võimalused võimaldavad kasutajatel mitme ülesande samaaegseks täitmiseks kasutada kaht ekraani, mis loob lauaarvutile sarnase kogemuse. Lisaks on Mate X-l Huawei nutitelefonidele kohaselt võimas kaamera, mis tänu volditavale disainile saab täita nii eesmise kui tagumise kaamera rolli, mille tulemuseks on veelgi paremad fotograafilised võimalused.

Maailma esimese 7nm 5G multi-mode Balong 5000 kiibistikuga on Mate X 5G nutitelefonide seas tõeline teerajaja, olles võimsaim turul olev nutitelefon. Lisaks on telefon varustatud ülimahuka 4500mAh akuga, mis toetab SuperCharge tehnoloogiat ja vastab 5G-ajastu akude jõudlusele seatud kõrgematele nõuetele.

Kergekaaluline voldiktelefon on saadaval sinises värvitoonis “Interstellar Blue”.

Eelmisel nädalal tutvustas maailmale oma esimest volditavat nutitelefoni Galaxy Fold ka Huawei suurimaid rivaale Samsung.

 

Täiustatud MateBook X Pro

Ülimat kompaktsust, äärest ääreni ekraani, tippklassi jõudlust ja nutikat ühenduvust kombineeriv täiustatud Huawei MateBook X Pro paneb aluse üliõhukese raamiga sülearvutite ajastule.

Huawei sülearvutite lipulaev on varustatud 13,9 tollise äärest ääreni 3K ekraaniga, kus ekraani ja korpuse suhe on 91%.  Lisaks toetab sülearvuti 10 punkti mitmepuutefunktsiooni ja maailma esimest Finger Gestures Screenshot funktsiooni, pakkudes kasutajale intuitiivsemat viisi oma seadmetega liideste loomiseks.

MateBook X Pro-l on 8. põlvkonna Intel® Core™ i7 8565 protsessor ja 2 GB GDDR5-ga NVIDIA® GeForce® MX250 graafikaprotsessor. Samuti pakub see sülearvuti traadita lairibaühendust, Bluetooth 5.0 ja võimsamat Thunderbolt™ 3 porti, võimaldades kasutajal jääda produktiivseks kogu päeva jooksul. Dolby Atmos® helisüsteem tagab kaasahaarava, kinoga võrreldava elamuse olenemata sellest, kus kasutaja parajasti asub.

Täiustatud Matebook X Pro toetab Huawei Share 3.0 OneHop-funktsiooni, mis lahendab Windowsil töötavate sülearvutite ja Androidi nutitelefonide vahelised andmeedastusprobleemid. “Share 3.0 võimaldab mitte ainult piltide ja videote edastamist sülearvutite ja nutitelefonide vahel, vaid pakub ka kahesuunalist dokumentide edastamise võimalust. Oleme välja töötanud ka Clipboard Sharingu funktsiooni, mis võimaldab kasutajatel sisu kõrvutiasuvate seadmete vahel kopeerida ja kleepida, jagades ühte sünkroniseeritud lõikelauda,“ selgitas Huawei tarbijatoodete üksuse juht.

Uut sülearvutit on võimalik saada Mystic Silver ja Space Gray toonides.

 

Nooremale generatsioonile mõeldud MateBook 13 ja MateBook 14

MateBook 13 ja MateBook 14 omavad üliõhukest äärest ääreni ekraani kuvasuhtega 3:2 ja minimaalse raamiga kuva, mis toetab 10 punkti mitmepuutefunktsiooni. Mõlemad sülearvutid toetavad mugavusfunktsiooni Fingers Gestures Screenshot, mis seab esikohale kasutaja vajadused, pakkudes näpuviipega aktiveeritavat kuvatõmmist.

MateBook 14-l on 8. põlvkonna Intel® Core™ i7-8565U ja NVIDIA® GeForce® MX250. Jahutuse eest hoolitseb haiuimedest inspireeritud disainiga ventilaator, mis tagab parema soojuse hajumise. Huawei nutikas energiat säästev lahendus ja suur maht tagavad 57.4Wh aku pika kestuse.

MateBook 13 paneb paika tavakasutajatele mõeldud 13-tolliste sülearvutite segmendi ekraanide, jõudluse ja mitmeplatvormilise ühenduse uued standardid. Sellel arvutil on 8. põlvkonna Intel® Core™ i7-8565U protsessor ja NVIDIA® GeForce® MX150 graafikakaart. Huawei Shark Fin Fans 2.0 ventilaatorid on kiiremad ja võimsamad ning nende parem jahutusvõime võimaldab hoida sülearvutit jahedana isegi kõige intensiivsemate protsesside korral.

Ka MateBook 13 ja MateBook 14 toetavad Huawei Share 3.0-i, OneHop-i, lõikelaua jagamise funktsiooni Clipboard Sharing, Finger Gestures Screenshot funktsiooni, omavad näpujälje nuppu Fingerprint Button 2.0 ja Dolby Atmost®.

 

Huawei 5G protsessor CPE Pro toob 5G nutikuse kodudesse

Balong 5000 kiibistik juhatab ametlikult sisse 5G-ajastusse. Richard Yu sõnul on tegemist protsessoriga, mis toetab tervet rida 5G tooteid – mitte üksnes nutitelefone, vaid ka koduseid lairibaseadmeid, sõidukitesse paigaldatud seadmeid ja 5G mooduleid, tagades kõikehõlmava 5G kasutajakogemuse.

Balong 5000 kiibistikuga protsessor toetab nii 4G kui 5G traadita ühendusi, olles ühtlasi uueks tehnoloogiliseks verstapostiks kliendi koduseadmete seas, mis toimivad üle 5G võrgu - 1GB HD videoklippi saab alla laadida kolme sekundiga ja 8K videot ilma katkestusteta sujuvalt striimida. Lisaks kodusele kasutusele sobib Huawei 5G CPE Pro väikestesse ja keskmise suurusega ettevõtetesse, kus vajatakse ülikiiret lairibaühendust.

Kasutades Wi-Fi 6 tehnoloogiat, suudab Huawei 5G CPE Pro saavutada kiiruse kuni 4,8Gbps. Tegemist on maailma väikseima kliendi asukohas kasutatava seadme (CPE, Customer Premises Equipment) ja esimese sedalaadi 5G seadmega, mis toetab Huawei HiLink protokolli.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid