Nutitelefonimaailmas on turbulentsed ajad. USA administratsiooni sanktsioonid Huawei vastu on muutnud mobiilimüügiedetabelis teisel kohal asuva Hiina firma elu väljaspool koduregiooni keeruliseks ja Huawei tippmudelit Mate 30 Pro tänase seisuga Euroopas saadaval polegi. Küll aga on hoos teine hiinlane OnePlus. Viis aastat tagasi alustas OnePlus väga edukalt, tehes võimalikult hea hinna ja kvaliteedi suhtega telefoni, mida sai osta ainult n-ö kutsetega. Osav turundus ja hinna kohta head omadused tegid firma kiirelt tuntuks. Olgugi et OnePlus proovib endiselt järgida sama filosoofiat, on hinnatase siiski kerkima hakanud. Mudelivalikusse on lisandunud Pro-seeria ja uusim neist on sügisel esitletud OnePlus 7T Pro.
Taavet versus kaks Koljatit
Olgugi et OnePlusi hinnad hiilivad tõusval kursil, on need siiski pigem mobiilide keskklassile kohases suurusjärgus. Sellele vaatamata on OnePlus 7T Pro otsesteks konkurentideks tippude tipud – kui vaadata näitajaid.
Pole küsimust, et hinna ja kvaliteedi suhtelt on igal juhul võitjaks OnePlus 7T Pro. iPhone võib ju olla hea ja ilus, aga poolteist tuhat eurot ühe mobiiltelefoni eest pole just peenraha.
Samsungi Note-seeria telefonidel on kindlasti oma austajaskond. Puutepliiats S-Pen, tippklassi ekraan, kaamerad ja jõudlus muudavad ”nutimärkmiku” ahvatlevaks seadmeks ka graafilise loometöö tegijale.
Kindlasti oleks kaarte seganud eespool mainitud Huawei Mate 30 Pro, mille Leica optikaga kaameraid on portaal DXO Mark juba hinnanud maailma parimateks mobiilikaamerateks. Kahjuks pole aga Donald Trumpi poolt algatatud keeldudest tulenevalt lubatud Mate 30 Pro-l kasutada Google’i teenuseid ja Huawei pole telefoni seni Euroopas müügile toonud.
Erinevused pole kuigi suured
Kuigi telefonide jõudlus paraneb aasta-aastalt, ei saa rääkida just revolutsioonilistest uuendustest. Kaamera(te) kvaliteet ja ekraani suurus on põhilised kriteeriumid, mille nimel tootjad pingutavad. Mitme sensori ja objektiiviga kaamerad koos pilti parendava n-ö tehisintellektiga on muutnud mobiilid arvestatavaks asendajaks klassikalisele fotoaparaadile.
Tänased mobiiltelefonid on kõik rohkem või vähem üksteise koopiad. Kallima segmendi telefonid on juba niivõrd sarnased, et nendel on kohati raske vahet teha.
Ka on vähenenud erinevused tipp- ja keskklassi telefonide vahel. Nagu käesolevagi võrdluse tulemus kinnitab, ei pea ühe väga hea telefoni eest tingimata maksma hingehinda. Ausalt öeldes on keeruline leida sisulist põhjust tippmudelite hinnavõidujooksule. Mobiili eest küsitud raha eest saaks näiteks täiesti asise sülearvuti. Teisalt ei saa aga tootjaid ahnuses süüdistada – küsida saab ju täpselt nii palju, kui ostjad on nõus maksma.
Lisa leiad veebruarikuisest Tehnikamaailmast.