Uuenenud Passatist saab esimene II taseme autonoomse juhtimisega Volkswagen

06.02.2019

Volkswagen esitleb mudeliuuenduse läbinud kaheksanda generatsiooni Passatit, mille 30 miljones sõiduk väljub tehasest sel kevadel ning mis ühtlasi teeb Passatist edukaima  mudeli omas klassis. Eesti eelmüük algab mais ning auto ise jõuab turule selle aasta III kvartalis.

Uuenenud VW Passat esitleb Volkswageni viimase aja innovaatilisemaid juhiabisüsteeme koondavat IQ.DRIVE brändi. Nii teeb VW autonoomse juhtimise abisüsteemi kuuluv Travel Assist funktsioon Passatist esimese Volkswageni tootevalikus oleva sõiduki, mis võimeline pooleldi autonoomseks juhtimiseks (tase 2) praktiliselt läbi terve kiirusevahemiku (0-210 km/h).

Passati multimeediasüsteemiks saab III põlvkonna info- ja meelelahutussüsteemi, mille online-ühendusseadmesse integreeritud SIM-kaart võimaldab olla püsivalt võrgus. Lisaks pakub see reaalajas toimivaid teenuseid, mis hõlmavad uusi tehnoloogiaid ja pakkumisi nagu online-muusikateenused, internetiraadio, uuendatavate veebirakenduste tehnoloogiate kasutamine ja sõiduki tulevaseid pilvepõhiseid seadistusi. 

Nutitelefoniga (ühilduvad Samsungi mudelid) saab nüüd ka Passati uksi avada ja mootorit käivitada ning selleks ei ole vajalik internetiühendus. Nutitelefon seadistatakse läbi We Connect-rakenduse,.

Nagu varem, saab Passati GTE-versiooni kasutada lühiajaliselt null-emissiooniga sõidukina, kuid uuenenud Passat GTE alustab 2019. mudeliaastat oluliselt suurema elektrilise sõiduulatusega. Selliselt on ta võimeline läbima ligi 55 km (WLTP katsemenetlustega mõõdetuna, ehk umbes 70 km vana  NEDC-standardi järgi).

Uudiseks on 2.0 TDI Evo turbodiiselmootor, mille võimsuseks on 110 kW/150 hj . Mootorivalikus on ka kolm TSI-bensiinimootorit võimsustega 110 kW/150 hj, 140 kW/190 hj, ja 200 kW/272 hj ning kolm diiselmootorit (TDI) võimsustega 88 kW/120 hj, 140 kW/190 hj ja 176 kW/240 hj.

Passati välimuses on muutunud nii esi- kui tagakaitserauad ning iluvõre, samuti uued LED esi-, päevasõidu-, udu- ja tagatuled. Värvivalikus on mõned uued toonid, täiendusi on ka veljevalikus. Eripära lisavad uued salongimaterjalid, uue disainiga uksepaneelid, uued näidikud ja rool. Keskkonsoolis on uus avatud panipaik, kuhu saab lisavarustusena tellida juhtmevaba laadimise ning USB-C-ühenduse. Digitaalne salong ja multimeediasüsteem ühtivad pimedas multifunktsionaalse rooli ja taustavalgusega, mis on seadistatav 30 eri värvitoonis.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid