Eesti suurim taksofirma vahetab kogu autopargi alternatiivkütusel sõitvate autode vastu

23.04.2019
Amserv Auto andis Tulika Grupile üle esimesed Corolla hübriidautod. | Margus Johanson

Amserv Auto andis täna Tulika Grupile üle esimesed Corolla hübriidautod, mis on esimeseks etapiks Tulika Takso 300 autost koosneva autopargi järk-järgulisel üleminekul alternatiivkütustel sõitvate autodele järgmise aasta lõpuks.

I etapi käigus investeeritakse autopargi uuendamisse 3,3 miljonit eurot, mille eest ostetakse käesoleval aastal 165 Toyotat.

Tulika Takso juhatuse liikme Mati Saare sõnul järgib ettevõtte maailmatrende ning on võtnud südameasjaks keskkonnateadliku ja kütusesäästliku mõtteviisi. “Tulika Takso eesmärgiks on olla 2020. aasta lõpuks esimene Eesti taksoettevõte, mille autoparki kuuluvad ainult hübriidid ja autokütusena gaasi kasutatavad sõidukid,” ütleb Saar.

Järgmised 20 Eesti tänavatel Tulika nime all sõitma asuvat hübriidi kannavad Toyota uue lipulaeva Camry märki,  mis  naaseb Euroopa turule peale 14 aastast pausi. Kõik Tulika soetatud hübriidid saavad olema Toyotad. Lisaks annab Amserv Auto käesoleval aastal Tulikale üle veel 65 LPG gaasiseadmetega varustatud Toyota Avensist, mis on ühtlasi viimased Eestisse saabuvad Avensised.

Kokku sõidutavad käesoleval aastal Tulika Takso kliente 165 alternatiivkütusel töötavat Toyotat. Tulika jätkab autopargi korralist uuendamist iga kahe aasta tagant, et tagada kasutajamugavus nii klientidele kui taksojuhtidele. Samuti soovib Tulika panustada Tallinna keskkonnasõbraliku ühistranspordi eelistamise programmi, mille kohaselt võivad Viru ja Niguliste tänava taksopeatustes kliente oodata vaid elektri- ja hübriidtaksod.

Tulika Takso on Eesti vanim ja suurim taksoettevõte, kes pakub teenust sõiduautode ja väikebussidega alates 1993. aastast. Tulika autopargis on üle 300 auto, millest valdav enamus ei ole vanemad kui 2,5 aastat.

Amserv tegutseb 1992. aastast ja on üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltimaades. Amservil on Eestis ja Lätis 9 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad automarke Toyota, Lexus, Opel ja Peugeot. Amservis töötab ligi 400 inimest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid