Tallinna Munitsipaalpolitsei asendas üle poole autopargist hübriidautodega

24.08.2020
MuPo uute autode loovutus Järve Amservis | Ardo Kaljuvee

Amserv Auto andis täna Tallinna Munitsipaalpolitseile üle kaheksa Toyota C-HR hübriidautot. Uued sõidukid lähevad patrullekipaažide ja linnaosades töötavate piirkondlike inspektorite käsutusse. Tegemist on esimeste alternatiivkütusel sõitvate autodega Mupo kasutuses, millega soovitakse panustada puhtamasse linnakeskkonda.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere sõnul vajas Mupo masinapark uuendamist ning valiku tegemisel olid olulisteks kriteeriumiteks autode turvalisus, mugavus ja ökonoomsus.
“Meie ekipaažid liiguvad Tallinnas 24/7 ja auto on paljude Mupo töötajate jaoks eeskätt töö tegemise koht, kus veedetakse suur hulk tööajast. Seepärast otsustasime mugavate linnamaasturite kasuks, mis säästavad ka ümbritsevat keskkonda.”

Keskkonnasääst oli uute autode soetamisel Toompere sõnul oluline aspekt, kuna koos teiste linna instantsidega soovib ka Mupo panustada rohelisema linnakeskkonna loomisesse ja säilitamisesse. “See on esimene kord, kui oma masinaparki hübriidautod soetame. Loodan, et Toyota hübriidid peavad igapäevaselt kasutuses olevate tööautodena kenasti vastu ja saame tulevikus kaaluda ka teiste autode väljavahetamist just hübriide vastu.” Toompere lisas, et hübriidide valimise kasuks rääkisid kindlasti ka märkimisväärne kütuse ja hoolduskulude kokkuhoid. Käesolevalt on plaanis anda järgmised 5 hübriidmaasturit Mupole üle selle aasta detsembris.

Sarnased artiklid