Tõusev turg: milliseid nutikellasid Eestis kõige rohkem ostetakse?

14.11.2020
Anton Reenpää

Nutikellade valik turul on rikastunud enneolematu kiirusega ja nii leidub kellasid leidub spordihuvilistele ja väiksematelegi pereliikmetele. Käesoleval sügisel on kõige ostetuim nutikell olnud Huawei Watch GT2. Populaarsed on ka Samsungi, Elisa Põnniradari ja Garmini mudelid.

Viimaste aastatega aina enam populaarsust koguvad nutikellad leiavad üha enam oma tee kasutajate randmetele ja kantavate seadmete valik võib kergesti silme eest kirjuks võtta. Elisa seadmete tootejuht Kirill Šapošnikov sõnas, et nutikellade hinnad on muutunud odavamaks ja seda vaatamata funktsionaalsuse kasvule. „Kasutaja saab täna kujundada kella digitaalset sihverplaati vastavalt tegevustele - näiteks sportimiseks kuvada kindlad funktsionaalsused ja pidulikeks sündmusteks valida hoopis riietusega sobiv kujundus. Lisaks on kellade kujud ja suurused võimaldanud laiendada kasutajaskonda ehk valikut jagub alates väikestest lastest kuni eakate kasutajateni välja.“

Käesoleval sügisel on rahva lemmikbrändid kindlalt Huawei, Samsung, Garmin ja Elisa Põnniradar, selgub Elisa viimase kolme kuu müügistatistikast.

Kõige rohkem on alates tänavu septembrist soetatud Huawei möödunud aasta tippmudelit Huawei Watch GT2 42mm, mida esineb mitmes erinevas versioonis ja värvis. Elisa nutikellade TOP 10 sisse mahub veel mitmeid Huawei seadmeid nagu Band 4, Watch GT2e ja suurem GT2 46mm.

„Huawei kellade suureks eeliseks on väga hea koostekvaliteet ja hind. Võrreldes teiste nutikelladega on Huawei valik kõige sobilikum tavakasutajale, kes hindab kestvat akut ja otsib randmele analoogkellast kõvasti nutikamat kaaslast. Hobisportlased on selgelt eelistanud Garminit, mille populaarseim mudel sobib peamiste treeningharjutuste jäädvustamiseks ja tervisenäitajate monitoorimiseks,“ lisas tootejuht.

Populaarne oli ka laste käekell MyKi Junior Exclusive, millega saab saata nii pilte kui sõnumeid, teha videokõnesid ja jälgida lapse liikumist reaalajas. Toode oli lausa nii nõutud, et on tänaseks läbi müüdud, kuid peatselt on valikus veelgi uuem mudel. Esikümnesse mahtus ka soodsam laste kell MyKi Touch, mis samuti koos Põnniradari teenusega võimaldab lapse asukoha jälgimist ja millega saab tavapäraseid kõnesid teha.

Samsungi valikust jõudsid napilt müügitabelisse Galaxy Fit 2 aktiivsusmonitor ja tippmudel Galaxy Watch 3, mis mõõdab nii pulssi, vere hapnikusisaldust ja jälgib kasutaja treeninguid.

Tõupuhastest spordikelladest oli ostetuim Garmin Venu, mis jälgib 24/7 kasutaja pulssi, hingamist, energiataset, une kvaliteeti jpm.

Esimest või uut nutikella valides tasub kindlasti endalt küsida, miks seda vaja on, mida sellelt oodatakse, mis infot sellelt näha soovitakse ja kuidas see seade inimese elu kergemaks teeb? Kui nendele on vastatud, on õige hetk valiku langetamiseks.

 

Elisa nutikellade TOP 10

  1. Huawei Watch GT2 42mm
  2. Huawei Band 4
  3. Elisa Põnniradari käekell MyKi Junior Exclusive
  4. Huawei Watch  GT 2e 46mm
  5. Huawei Watch GT2 46mm
  6. Huawei Watch GT nutikell
  7. Elisa Põnniradari käekell Myky Touch
  8. Garmin Venu
  9. Samsung Galaxy Fit2
  10. Samsung Galaxy Watch 3 45mm LTE
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid