Priit Rätsep võitis Tihemetsa motokrossi

13.07.2020
Start! Priit Rätsep (1), Gert Krestinov (37), Meico Vettik (651). | Hanna Mägi

Tihemetsas Lauri krossirajal algasid MX Open A klassi, veteranide ja naiste Eesti karikavõistlused ning samas sõideti ka TOP200 harrastajate karikasarja avaetapp. Kiireimas A klassis võttis avavõidu eelmise aasta MX2 klassi Eesti meister Priit Rätsep ning harrastajate kiireim oli Tristan Uiga.

MX Open A klassis ei leidunud avaetapil vastast Priit Rätsepale (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes oli kiireim juba kvalifikatsioonis. Esimeses sõidus asus Rätsep kohe liidriks ja suurendas vaikselt järgnevatega vahet ning edestas teisena lõpetanud Gert Krestinovit (Honda, Motoextreme) 11 sekundiga, kellest omakorda 9 sekundi kaugusele jäi Meico Vettik (KTM, KTM Racing Estonia).
Teises sõidus pääses Rätsep taas kohe esimeseks, kuid seekord püsis Krestinov tal terve sõidu sabas ja ei lasknud liidril pingevabalt sõita. Rätsep säilitas aga külma närvi ja edestas konkurenti pooleteise sekundiga. Vettik oli taas kolmas jäädes esiduost juba üle poole minuti.
Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas seega esikoha Rätsep (50 punkti) Krestinovi (44 p) ja Vettiku (40 p) ees.

Harrastajate kiireima MX Open B klassi avasõidu võitis pea pooleminutilise eduga järgmiste ees Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme), kelle järel lõpetasid esikolmikus veel Madis Lepikov (KTM, Valga MK) ja Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK). Teises sõidus võidutses seevastu kvalifikatsiooni selgelt kiireim, kuid esimeses sõidus ebaõnnestunud ja 13. koha saanud Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK). Uiga oli seekord teine ja Palatu taas kolmas.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi 239 punktiga Uiga, kellele järgnesid Palatu (236 p) ning teises sõidus 8. koha saanud Lepikov, kes kogus 232 punkti.

Kiiruselt järgmises MX Open C klassis sõitsid end esikolmikusse laupäeval Tihemetsas noorte 85 klassis kihutanud Kennert Nurja (KTM, AYR Racing Team), Alex Vetkin (Husqvarna, Almaca Motosport) ja Erki Tärno (Husqvarna, Motoextreme). D klassis moodustasid TOP3e Marten Enok (KTM, Saku MK), Aron Annerviek (KTM, Pärnu MC) ja Oliver Kalda (Honda, KTL Racing) ning E klassis oli esikolmik Kenneth Kallasmaa (KTM, Motoextreme), Aleksei Gribkov (KTM, Narva MK) ja Erik Ohakas (KTM, Tihemetsa MK).

Eesti karikavõistluste punktidele võistelnud Veteranid ja Naised sõitsid harjumuspäraselt koos, kus nooremates (40+) veteranidest oli kiireim Urmas Heliste (Husqvarna, Kagu MK), Allan Vierlandi (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ja lätlase Intars Janbergsi (Kawasaki) ees. 50+ klassis oli aga parim lätlane Janis Mironovs (Husqvarna), teise koha sai Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK) ja kolmanda Argo Laherand (Yamaha, MK Lääne).
Naistes viis avaetapilt võidu koju Karleen Randver (Honda, Otepää MK), kellele järgnesid Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK) ja Marleen Valdas (Honda, HRC Racing Team).

MX Open A karikavõistlused ja TOP200 harrastajate karikasari jätkuvad 25. juulil Räpinas Linte krossirajal, kus toimub ka traditsiooniline “Isad & Pojad” motokross.