Paikusel jätkuvad laupäeval enduro Eesti meistrivõistlused

05.08.2020
Andres Kukk (369) Paikuse endurol 2019. | Helen Urbanik

Laupäeval jätkuvad enduro Eesti meistrivõistlused traditsioonilise Paikuse kahepäevase enduroga, kus on stardis nii Balti riikide parimad kui sõitjad Soomest.

Lisaks Eesti meistrivõistluste kolmandale etapile on Paikuse enduro ka Balti ja Läti meistrivõistluste teine etapp.

“Paikusele on alati tore minna, see on juba traditsioon, legendaarne võistlus, mis pakub alati põnevust,” ütleb E3 klassis Eesti meistrivõistluste arvestuses liidripositsiooni hoidev Elary Taly (KTM, Sõmerpalu MK).

Paikuse enduro toimub tavaliselt kevadel, kuid seoses eriolukorraga lükkus võistlus edasi. “Paikuse võistlust ootan igal aastal, natuke imelik tunne oli kevadel seal mitte võistelda,” ütles klassi E2 liider Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing). “Nüüd lõpuks saab nautida liivaseid katseid.”

Klassis E1 hoiab peale kahte esimest etappi liidrikohta Andres Kukk (Yamaha, RedMoto Racing): “Müts maha Toivo Nikopensiuse ees, kes on loonud traditsioonilise võistluse, kus saab end proovile panna teistega tuttaval rajal. Püüan Paikusel kindlustada oma E1 meistritiitli. Lisaks on ilm Paikusel peaaegu igal aastal olnud päikseline.”

Võistlusraja pikkus on 56 km, kus on traditsiooniks saanud asukohtades üks endurokatse metsas ja üks krossikatse põllul ning kaks ajakontrollpunkti. Võistluse peakohtuniku Sulev Tõnissoni sõnul on pinnase seisukord hetkel hea ja paaril viimasel päeval sadanud vihm oli tervitatav. “Järgnevatel päevadel lubab ilm ainult kuuma, hea, et vihm natuke kastis,” ütles ta.

Laupäeval antakse esimese võistlussõitja start Paikuse põhikooli juurest kell 12. Pühapäeval on start kell 9. Eesti MV klassid sõidavad esimesel päeval 3, teisel päeval 2 ringi; Eesti KV ja korraldaja KV klassid mõlemal päeval 2 ringi; klass V 60+ teisel päeval 1 ringi.

Võistluse tulemused leiab lehelt www.enduro.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid