Homme algavad Pärnus motoringraja Eesti meistrivõistlused

17.07.2020
Klassis Superbike on rajal MM-il osalev Hannes Soomer (Enos Motosport). | Sp8images/Elina Speight

Motoringraja Eesti meistrivõistlused saavad alguse sel nädalavahetusel, 18.-19. juulil auto24ringil Pärnus. Stardis on hulgaliselt Baltimaade, Soome ja Vene tippsõitjaid eesotsas maailmameistrivõistlustel kuuendat kohta hoidva Hannes Soomeriga.

Võistlussõidud toimuvad nii laupäeva õhtul kui pühapäeval ja tõotavad tulla põnevad. Klassis Superbike on rajal MM-il osalev Hannes Soomer (Enos Motosport), valitsev Eesti meister Mihkel Osula (Vihurmoto, Ducati), Ville Valtonen (Soome, Yamaha) ja paljud teised. 

Soomer jõuab pühapäeva hommikul Pärnusse otse Hispaaniast Aragonist testilt. “Mulle on see esimene võistlus pea poole aasta jooksul ja ideaalne võimalus enne uuesti algavat MM-hooaega pea jälle võidusõidurežiimi viia,” ütles Soomer. Superstock klassi MM jätkub 2. augustil Hispaanias Jerezi ringrajal.

Vihurmoto juhi Marko Rohtlaane sõnul on Ducatidel avaetapil joonel Mihkel Osula, Mario Ilus ja Tarvo Kallas. Möödunud hooajal klassis B1200 Eesti karikavõitjaks tulnud Taavi Nahko paraneb kahjuks supermotos saadud kukkumisest. “Nii MiniGP kui Supersport 300 klassi noored sõitjad on kõik hoolega valmistunud ja ootavad väga esimest etappi,” ütles Rohtlaan.

“Tuleme Pärnusse ikka ja jälle tagasi, sest meile meeldib seal ja auto24ring on väga hea rada,” ütles Ville Valtonen. “Nädalavahetuse eesmärgiks on parandada isiklikku rekordit 1.14,2 (aastast 2017). Amordid on uues seades, ilmselt tuleb veidi vaeva näha, et need seal tööle hakkaks. Järgneval nädalavahetusel võistlen Ungaris Alpe Adria sarjas, Eesti meistrivõistlused on sellele heaks treeninguks.”

Kindlasti on üks atraktiivsemaid külgvankrite klass, kus soomlastest on stardis Markku Artiola/Peetu Paavilainen, Tero Manninen/Joni Manninen, Marko Hurme/Ville Hurme ning kaks tütarlast Mia Karjalainen ja Minna Rantala tiimist Mimi Sidecar Racing, kellele pakuvad konkurentsi ka eestlased eesotsas Eero Pärmi/Lauri Lipstokiga. 

Avaetapi puhul on lisaks Eesti, Läti ja Leedu MV etapile tegu ka Balti meistrivõistluste etapiga. Balti meistrivõistlused said alguse juba juunis Leedus, kus Toomas Tomson (BMW) sai klassis Superbike teise koha ning punkte käisid kogumas ka Kristian Vaarmann (BMW) ja Rannus Ervin (Suzuki).

Motoringraja Eesti meistritiitlile võisteldakse klassides Superbike, Superstock, külgvankrid, Supersport 300 ja MiniGP. Eesti karikavõistlused toimuvad klassides B1200, B600, C-klass ja VihurMoto Rahvaliiga. 

Laupäeval, 18. juulil algavad treeningud kell 15:40 ja võistlussõidud kell 18:50, pühapäeval on treeningute algus kell 10:00 ja esimene võistlusstart antakse kell 14:00. Pühapäeval maksab pilet võistlusele 5 eurot, perepilet 10 eurot. Piletid on müügil võistlusel kohapeal. Laupäeval saab võidusõitu nautida tasuta. Vt lisa siit.

Sarnased artiklid