Normak-Kasesalu ja Saar võidukad Tihemetsa EMV etapil

Rauno Kais
03.08.2020
Külgkorvidel said hooaja esimese etapivõidu Markus Normak ja Karl-Markus Kasesalu. | Rauno Kais

2. augustil peeti Tihemetsa lähistel Lauri krossirajal Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste teine etapp külgkorvidele ja quadidele. Kolmerattalisel said hooaja esimese etapivõidu Markus Normak ja Karl-Markus Kasesalu ning neljarattalistel jätkas võitudejada Kevin Saar.

Külgkorvidel võitis esimese finaalsõidu stardi juba kvalifikatsioonis kiireima ringiaja teinud eelmise aasta MM-i kuues mees Kert Varik, kellel tänavu uueks korvimeheks soomlane Lari Kunnas. Alguses püsisid nende tuules Markus Normak ja Karl-Markus Kasesalu (Zabel, MK GasGas), kuid mida aeg edasi, seda suuremaks esiduo vahe kärises ja Varik-Kunnas (WSP Husqvarna, AYR Racing Team) võtsid sõidust lõpuks kindla võidu. Sõidu teises pooles pidid Normak-Kasesalu teist kohta kaitsma Gert Gordejevi ja valitseva maailmameistri lätlase Kaspars Stupelise vastu ning noorte meest närv pidas vastu ja nad lõpetasid paari sekundilise eduga Gordejev-Stupelise (Husqvarna, RedMoto Racing) ees teisena.
Teist sõitu asusid taas juhtima Varik-Kunnas, kuid avaringil ütles nende tsikli elektroonika üles ning mehed pidid raja äärde jääma. Terve sõidu heitlesid võidule Normak-Kasesalu ja Gordejev-Stupelis, kes kihutasid ratas rattas konkurentidelt eest ning võitsid teisi lõpuks vähemalt ringiga. Gordejev-Stupelis survestasid liidreid, mis suutsid, aga Normak-Kasesalu ei vääratanud ka seekord ning võtsid napi võidu.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitsid etapi seega Normak-Kasesalu, teised olid Gordejev-Stupelis ning kolmandad Läti vennad Jurgis ja Andris Macks.

Quad Open klassis näitas taas teisest maailmast tempot viimase kolme aasta Euroopa meister Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC), kes kadus konkurentidelt eest juba avaringil. Hoolimata sellest, et noormees teenib aega kaitseväes ja ei saa tavapäraselt treenida, oli tema tempo selline, et Keviniga mahtusid avasõidus samale ringile ainult kaks konkurenti ning viimases pelgalt üks. Etapi kokkuvõttes saavutas teise koha sõidud 2. ja 3. kohal lõpetanud Saare klubikaaslane Joosep Eesmäe (Honda) ning poodiumi madalaimale astmele tõusis kohaliku Tihemetsa motoklubi sõitja Janno Oja (Yamaha), tema oli sõitudes vastavalt 3. ja 4.
Samades sõitudes osalenud vanusegrupis 35+ sõitsid end seekord esikolmikusse Kardo Saarmann (Honda, Pärnu MC), Rene Kaseste ja Varbo Vingissaar (mõlemad Yamaha).

Quad Junior arvestuses sai oma esimese võidu selles klassis eelmise aasta Quad 100 meister Tanel Põdra (Husqvarna, Pärnu MC), kellele järgnesid Karl Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing) ja Virgo Mitt (Honda, Paikuse MK).
Koos noortega rajal olnud veteranide arvestuses võtsid kaksikvõidu Sõmerpalu motoklubi sõitjad Rene Tarend (Yamaha) ja Olari Saarme (Husqvarna) ning poodiumi madalaimale astmele tõusis Mark Saar (Kawasaki, RedMoto Racing).

Quad 100ste läks aga kolmikvõit Lätti Markuss Augustovskisele (KTM), Karlis Straubergsile ja Martins Puhalskisele (mõlemad Honda). Väikseimas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed võtsid meie lõunanaabrid aga kaksikvõidu, kui esimeseks tuli Roberts Trautmanis ja teiseks Roberts Valdmanis (Apex). Lätlaste peo kolmikvõidule rikkus parima eestlasena Argo Algma (Apex, Linnamäe MK), kes tuli poodiumi madalaimale astmele.

Eesti karikavõistlustel võistlevate külgvankrite veteranide nooremas 45+ arvestuses oli esikolmik sama, mis Pärnuski, kui parimateks osutusid Renee Reinu/ Teet Eier (KTM, Kohila Motospordiklubi), teise koha said Argo Põldsaar/ Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecar Cross Team) ja kolmanda Erik Vahter/ Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK).
Eakamate 55+ parimaid olid Märt Arula/ Sten Niitsoo (Husqvarna, Kose AMK), kellele järgnesid Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK) ning lätlased Andris ja Karlis Bickovskised (MTH).
Veteranidega koos sõitsid ka naised ja Retro klassid, kus esimestes võidutsesid Katrin Põldma/ Rain Vaikmäe, teiseks tulid Diana Pruks/ Kristo Aasma (mõlemad KTM, MK D&T) ning kolmandaks 100-protsenti õrnema soo esindajatest koosnenud tiim Kärolin ja Krislin Klemm (KTM, AYR Racing Team). 
Retrosid käis rajal seekord üks ekipaaz Ants ja Ahti Siimumäe (CZ).

Külgkorvide ja quadide Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad juba nädala pärast 9. augustil Toilas Pühajõe krossirajal.

 

Castrol Eesti meistrivõistlused II etapp Tihemetsa 2020, külgvankrid ja quadid

Sarnased artiklid