Bikernieki heitlikes ilmaoludes toimus põnev motoringraja kolmas etapp

24.08.2020
MiniGP esikolmik

Möödunud nädalavahetusel toimus Riias Bikernieki ringrajal rohkelt draamat pakkunud motoringraja Eesti meistrivõistluste kolmas etapp, mis läks ka Balti MV arvestusse.

Ööl vastu pühapäeva sadas Bikerniekis palju, kuid hommikuks oli rada enamjaolt kuivanud. Jäid üksikud lombid, mida tuli sõites tähele panna.

Klassis Superbike sõitis kvalifikatsioonis kolmanda aja Šarunas Pladase (Leedu) ja Sergey Panevini (Läti) järel välja Mihkel Osula (Ducati, Vihur Motosport). Terve pineva võidusõidu heitles ta Paneviniga teisele kohale. Lätlane tegi üsna agressiivseid möödasõite ja võiks isegi öelda, et rammis konkurenti rajal. Kurvides oli Osula lätlasest kiirem. “Nägin sõidus ära, kus minu tugevad kohad on,” ütles Osula. “Viimasele ringile läksin teisel kohal. Paraku raja osas, kus ma ise tugevam olin, tegin sõiduvea ja kukkusin - minu sõit lõppes pool ringi enne lõppu.”

Nii tõusis Superbike’idel kolmandaks kiireima eestlasena Toomas Tomson (BMW, Biker 24 Motospordiklubi). “Bikernieki oli minu jaoks esimene kord sõita peale juuli keskel toimunud Pärnu etappi, kus kukkusin ja rangluu lahti väänasin, ka näpud olid paistes,” rääkis Tomson. “Kuigi pelgasin seda, siis sõidu ajal käed õnneks ei valutanud ja pidasid vastu. Rehv oli natuke vanavõitu ja põles sõidu lõpuks ära, aga kestis siiski nii palju, kui vaja. Minu jaoks imeline nädalavahetus, natuke oli õnne, sest tegelikult oli Osula minust ju eespool,” rõõmustas Tomson kolmanda koha üle. Neljandana lõpetas Mait Vestel (Suzuki, Sinilind), kes terve nädalavahetuse rajaga taastutvumisega vaeva nägi. “Võistlus oli põnev, kuid veidi vale tagumise rehvisegu ja sõidu käigus kadunud parempoolse põlveslaideri tõttu jäi neljas koht seekord parimaks saavutuseks,” ütles Vestel. Kristian Vaarmann (BMW) oli 8.'

Koos Superbike’idega olid stardis ka B1200 klassi sõitjad. “Start õnnestus hästi ja liikusin oma klassis teisel kohal. Ent sõitsin kiiresti “täis” oma parema käe lihase, mistõttu kadus hea tunnetus ratta üle. Pidin mõned sõitjad mööda laskma, kuid edasi üritasin positsiooni hoida. Üheksandal ringil möödus Igor Kolektor (BMW. Vihur Motosport), sõitsin tema järgi ja nägin ta kukkumist eelviimases paremas kurvis,” rääkis Leenpalu. Punast lippu välja ei pandud ja sõit jätkus kuni 12. ringini ning Leenpalu lõpetas B1200 kuuenda kohaga, olles eestlastest kiireim. Rannus Ervin (Suzuki, Biker 24 Motospordiklubi) oli 7., Kalle Krõlov (Kawasaki, Äksi 39 Team) 10. ja Mario Ilus (Ducati, Vihur Motosport) 11.

Peale Superbike’ide sõitu algas suur sadu ja kõik ülejäänud võistlussõidud toimusid märjal rajal. Klassis Superstock oli eestlastest parim Jaanus Saarmaa (Suzuki, Sinilind), kes astus Mantas Urmonase (Leedu) järel poodiumi teisele astmele. Alar Laidoner (Yamaha, Seltec Racing) oli kuues, Mairon Meius (Suzuki, Sinilind) seitsmes. Üle mitme aasta taas võistelnud Heigo Härmatisel (Yamaha) ei olnud vihmarehve kaasas ning starti ta ei läinud.

Klassi Supersport 300 poodiumi hõivasid Vihur Motospordi võistlejad: Hugo-Brent Freimann, Silvester Sarapik (mõlemad Yamaha) ja Andre Köster (KTM), tihedalt Kösteri kannul lõpetanud Selyn Kazakova (KTM) suutis oma eelmise aasta ringiaega sel nädalavahetusel parandada enam kui 6 sekundiga.

Klassis C600 astus kahe leedulase, Kipras Bunikise ja Kestutis Smolskuse järel poodiumile Ingvar Mägi (Honda, Vihur Motosport), kellele see oli Bikerniekis esimene kord sõita. “Laupäevasel trennipäeval õppisin raja selgeks ja leidsin isegi rahuldava kiiruse,” rääkis Mägi. “Kvalifikatsioon läks üsna kehvasti, sain 9. stardipositsiooni. Võidusõidu sõitsin rahulikult kindla peale, sest märjal rajal on kogemusi ainult ühe võidusõidu jagu auto24ringil. Tulemusega olen rahul.” Samas stardis osalenud klassis C1200 oli Arvo Alehodžin (Honda, Vihur Motosport) teine, Erki Krunberk (Yamaha) kolmas ja viimasel ringil langes neljandaks Tarvo Kallas (Ducati, Vihur Motosport).

Laupäeval toimunud klassi MiniGP võidusõidus sai Karro Robert Jäärats (Vihur Motosport) esimese võidu Eesti meistrivõistluste arvestuses
Kvalifikatsioonis sõitis parima aja Maria Saluste (Suzuki Team Estonia), kes juhtis ka võidusõitu kaks ringi. Siis tegi Jäärats väga julge möödasõidu ning hoidis põnevas heitluses oma positsiooni lõpuni. Kaks ringi enne sõidu lõppu hakkas sadama. Saluste sai küll Jääratsile lähemale, kuid mööduda ei suutnud. Finišis jäi vahe 2,3 sekundit. Kolmanda koha sai Uku Kandelin, neljas oli Jaanus Lembitu Reima (mõlemad Vihur Motosport).

Võistluse täpsemad tulemused leiab lingilt https://speedhive.mylaps.com/Events/1795399

Motoringraja Eesti ja Balti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 5.-6. septembril Pärnus auto24ringil.

 

Sarnased artiklid