Motokrossi Eesti meistrivõistlused algavad juuli alguses

Rauno Kais
20.05.2020
Motostart Photography

Esmakordselt Castroli nime kandvad motokrossi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõidetakse 4. ja 5. juulil legendaarsel Karksi-Nuia rajal ning ühtekokku peetakse kuus meistrivõistluste etappi.

Tänavu Karksi-Nuia lähistel Ainja rajal toimuv Nuia Suursõit on erakordne ka sellepoolest, et rada sõidetakse esimest korda raja ajaloos harjumuspärasele kulgemisele vastassuunas, mis on kindlasti põnev nii sportlastele, kui pealtvaatajatele.

Lisaks toimuvad etapid Eesti parimatel radadel Pärnus, Valgas, Tihemetsas, Tartus, Türil, Toilas ja Viljandis. Neli etappi peetakse kahepäevalistena, kus laupäeval kihutavad soolotsiklid ning pühapäeval on kord külgvankrite ja quad´ide käes. Osad etapid toimuvad aga eraldi nii võistlevad soolod näiteks Eesti taasiseseisvumispäeval Tihemetsas ning soolode finaal toimub Viljandi lähistel asuval Holstre-Nõmme rajal. Külgkorvide ja quad´ide eraldi etapid peetakse aga Toilas ja Türil.

TOP200 harrastajate karikasarjas saab tänavu lühenenud hooaja tõttu olema harjumuspärase 10 etapi asemel 7 ning Eesti noorte meistri- ja karikavõistluste sarjas 8 etapi asemel 6 osavõistlust.

Teiste motospordidistsipliinide võistluskalendrid on samuti peagi valmis ning avaldatakse EMFi kodulehel esimesel võimalusel. Seoses maailmas valitsevate keeruliste oludega võivad kalendrid otseloomulikult muutuda ja selle kohta ilmuvad samuti EMFi kodulehel vastavasisulised teated.

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste kalender
4. juuli - Karksi-Nuia (soolod)
5. juuli - Karksi-Nuia (külgkorvid/Quad´id)
18. juuli - Pärnu (soolod)
19. juuli - Pärnu (külgkorvid/Quad´id)
1. august - Valga (soolod)
2. august - Valga (külgkorvid/Quad´id)
9. august - Toila (külgkorvid/Quad´id)
16. august - Türi (külgkorvid/Quad´id)
20. august - Tihemetsa (soolod)
5. september - Tartu (soolod)
6. september - Tartu (külgkorvid/Quad´id)
12. september - Viljandi

Sarnased artiklid