Pärnu saab lennuühenduse Helsinkiga

18.02.2022
NyxAiri Saab 2000 | NyxAir

Eesti lennufirma NyxAir alustab 5. mail 2022 reisijatevedu Pärnu ja Helsinki liinil. Täna algas piletimüük ettevõtte veebilehel ning ühe suuna hinnad algavad 60 eurost.

NyxAiri 50kohaline Saab 2000 hakkab Pärnu ning Helsinki–Vantaa lennuvälja vahel lendama neljapäeviti ja pühapäeviti. Tegu on hooajalise lennuliiniga, mis on esialgu käigus 28. augustini 2022. Lennud saavad toimuma Pärnu ettevõtete, kohaliku omavalitsuse ja NyxAiri koostöös ja ühisel pingutusel, teatas lennufirma.

„Põhjanaabrite jaoks on meie suvepealinn olnud alati armastatud sihtpunkt ning 40minutiline lennuaeg toob kaks linna veelgi lähemale. Peale kaasajastamist on Pärnu lennujaam varasemast atraktiivsem ning Eesti lennufirmana on NyxAir kindlasti valmis igati panustama, et Pärnust toimuks tihedam lennuliiklus. Eesmärk on tuua Pärnu vähemalt hooajaliselt rahvusvahelised lennud. Kui Helsinki liin hästi käivitub ja leidub huvilisi, siis kaalutakse uute sihtkohtade ja sageduste lisamist,“ ütles NyxAiri juhataja Jaanus Ojamets.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius: „Ei ole mingit kahtlust, et tänane päev on Pärnu linnale ja lennujaamale olulise tähendusega. Pärnu linn on koos partnerite, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning AS-iga Tallinna Lennujaam, teinud alates 2014. aastast suuri jõupingutusi, et Pärnu lennujaama lennurada, terminal ja muu seonduv infrastruktuur saaks uuendatud. Eelmise aasta lõpus sai avatud kaasajastatud Pärnu lennujaam, kuid ilma lendudeta ei oleks sellel suurel investeeringul olnud mõtet. Seetõttu on äärmiselt hea meel, et oleme koos Pärnumaa turismiettevõtjatega ja teiste partneritega tänaseks jõudnud nii kaugele, et täna algab tõesti piletite müük Pärnu–Helsinki lendudele. Ma usun, et soodne piletihind ja 40minutiline lennuaeg Pärnu ja Helsinki vahel ei ole hea võimalus vaid Soome turistidele suvepealinna jõudmiseks, vaid ka Soomes töötavatele pärnakatele võimalus mugavalt nädalavahetusel kodus käia. Tänan kõiki koostööpartnereid tehtu eest ja soovin NyxAirile tuult tiibadesse!“

 

Lennugraafik

Neljapäeviti

Väljumine Helsinkist 12.30 ja saabumine Pärnu 13.10

Väljumine Pärnust 13.40 ja saabumine Helsinkisse 14.20

Pühapäeviti

Väljumine Helsinkist 13.10 ja saabumine Pärnu 13.50

Väljumine Pärnust 14.20 ja saabumine Helsinkisse 15.00.

Sarnased artiklid