Õhuväelased harjutasid tegutsemist hädamaandumise korral vette

27.08.2021
Kaitseväe peastaap

Sel nädalal toimus Pärnu lahel merepäästeõppus Baltic Bikini 2021, millel osalenud Balti riikide õhuväelased harjutasid toiminguid hädamaandumise korral merre.

Harjutuse käigus tõsteti õhuväelased helikopteri kabiini simulaatoriga merre, kus nad pidid kasutama oma merepäästevarustust, et kabiinist välja ronida ja pinnale ujuda. Harjutuse järgmises etapis tuli meeskondadel ujuda parvedele ning jääda päästjaid ootama. Harjutuse lõpetas kohale lennanud politsei- ja piirivalveameti päästekopter, mis vintsis merehädalised pardale ning kaldale toimetas.

„Kaasneva ülesandena harjutavad nad, kuidas külmema ilmaga sooja hoida. Mõningatel õnnestub täna ka parve parandada, selleks peavad nad augud kinni lappima ja parve uuesti täis puhuma,“ ütles õppuse läbiviija kapten Margus Arm.

Merepäästeõppus Baltic Bikini 2021

Õppus algas 24. augustil, kui õhuväelastele tuletati meelde merepäästealased teoreetilised teadmised. Seejärel sooritasid nad erinevaid praktilisi harjutusi Revali merekoolis ja Pärnu jõel ning õppus kulmineerus lõpuharjutusega Pärnu lahel.

Lisaks politsei- ja piirivalveametile kaasas õhuvägi õppusele ka mereväe staabi- ja toetuslaeva EML Wambola ja tuukrid. Laeva pardalt hakkas harjutuse põhiosa, milleks oli transport Pärnu lahele ja meeskondade veeskamine. Kogu harjutuse vältel tagasid tuukrid osalejatele meditsiinilise ohutuse.

„2015. aasta Baltic Bikinil säras päike ja oli rannailm, täna on täiesti vastupidi. See näitabki, et merel on ilm heitlik – tuleb olla kõigeks valmis ja tänane päev on näidanud, et nii õhuvägi kui merevägi on oma ülesannetega hästi hakkama saanud,“ ütles EML Wambola komandör vanemleitnant Krister Sooväli.

Baltic Bikini on iga aastane merepäästeõppus, kus osalevad Eesti, Läti ja Leedu õhuväelased. Õppust on korraldatud juba 2004. aastast alates, kuid viimati korraldati seda Eestis 2018. aastal. Õppuse eesmärk on lisaks merepäästealaste teadmiste täiendamisele ja praktiseerimisele ka Baltimaade omavahelise koostöö tugevdamine merel.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid