Turvalisus
Tele2 seadmeremondi statistika järgi asendatakse pea 40% juhtudest seade uuega, sest remont osutub liiga kalliks, seade hävib täielikult või see varastatakse. Seega on Estrini sõnul ka üks peamisi põhjuseid, miks enda fotosid ja videoid pilveserverisse salvestada, materjali turvaline hoiustamine. “Ka juhul, kui telefoniga miskit juhtuma peaks, on pildid-videod hoitud ning ei saa kuhugi kaduda,” rääkis Estrin.
Kui sageli jääb andmete turvaline pilve varundamine laiskuse või ajapuuduse taha kinni, siis Estrini sõnul on ka see mure lihtsasti lahendatav. “Enamjaolt pakuvad pilveteenused automaatse üleslaadimise võimalust – iga telefoniga tehtud klõps või video on seega automaatselt pilves olemas,” lisas ta.
Privaatsus
Turundusdirektori soovitusel on pilveserver ka hea koht, kus hoida fotosid või videoid, mida võõrad silmad kindlasti näha ei tohiks. “Lisaks turvalisusele on pilv privaatne. Sinna talletatud materjali näeb vaid kasutaja ise ning mitte keegi teine,” rääkis ta. Samas saab pilveserveri kaudu lihtsasti ja kiiresti materjali vajadusel ka teiste kasutajatega jagada.
Kättesaadavus
“Kui väline kõvaketas ning fotod-videod, mis sellele salvestatud, võivad koju jääda või ära kaduda, siis pilveteenuse saab endaga alati kaasa võtta,” sõnas Estrin, kelle sõnul on andmete pilve varundamise suureks boonuseks just nende kättesaadavus. “Enamasti pääseb erinevatele pilveteenustele ligi nii veebibrauseri kui ka mobiilirakenduse kaudu. Seega saab parasjagu vajaliku pildi või video kiiresti ja hõlpsasti ükskõik kus üles otsida,” lisas ta.
Ruumi säästmine
Olulisi sündmuseid jäädvustades, ka siis kui seda teha ülimalt säästlikult, jääb varem või hiljem ainult telefoni mälumahust väheks. “Juhul, kui telefoni mälumaht täis saama hakkab, mida ta ka kindlasti saab, on pilv hea lahendus ruumi juurde tegemiseks. Mida rohkem pilvemahtu, seda rohkem mahub sinna ka ajapikku talletatud olulisi hetki,” soovitas Estrin.