Tele2: mobiiltelefonide vargused on oluliselt vähenenud

25.04.2019
Foto: Newspress

Tele2 teatas, et hüvitas 2018. aastal 99 protsenti seadmekindlustuse juhtumitest koguväärtuses pool miljonit eurot. Hüvitatud seadmetest moodustasid varastatud telefonid vaid ühe protsendi.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul oli enim, 64 protsenti kindlustusjuhtumitest seotud purunenud ekraanidega. “Kui varasematel aastatel oli suur kahjutegur veekahjustused, siis mullu moodustasid sellised juhtumid vaid kuus protsenti. Kuna uued telefonid on suuresti veekindlad, siis ongi sellised kahjustused vaikselt hääbuv mure,” rääkis Seliov.

“Kindlustusstatistika näitab, et oluliselt on vähenenud ka telefonivargused, moodustades mullu vaid ühe protsendi kõigist kahjujuhtumitest. Paar aastat tagasi oli selliseid juhtumeid märksa rohkem ning professionaalsed vargad isegi jahtisid teatud kindlaid kalleid telefonimudeleid. Paistab, et pikanäpumeeste elu on muutunud raskemaks ning ka varastatud kraami edasimüümine on keerulisem,” selgitas Seliov.

Tele2 statistika kohaselt kompenseeris kindlustus mullu enim Samsungi, Huawei ja Apple’i seadmeid. “Kuna inimeste teadlikkus ja huvi mobiilikindlustuse vastu on kasvanud, siis suurenes kahjujuhtumite arv mullu võrreldes varasema aastaga 58 protsenti. Tele2 kompenseeris 99 protsenti kõigist kindlustusjuhtumitest – 60 protsenti seadmeid oli võimalik taastada ning ülejäänud asendati uutega,” ütles Seliov.

Sarnased artiklid