Juulikuine Enduro GP Estonia Saaremaal toimub sellel aastal ilma MM-etapi staatuseta

Margus Kiiver
27.05.2020
Tõnis Muuga

Enduro MM-etapp Saaremaal lükkub 2021 aastasse ning plaanitud Enduro GP Estonia toimub juulis rahvusliku võistlusena, kuhu on oodata võistlejaid nii Eestist kui lähiriikidest.

17.-19. juulil Saaremaal Kuressaares ja selle ümbruses toimuma pidanud enduro maailmameistrivõistluste etapp lükkub edasi järgmisesse aastasse. Hetkel on planeeritud ajavahemik 2021 aasta juulis, sarnaselt selle aastaga kuu keskel. Kuigi MM-etappi ja sellel osalevaid maailma parimaid enduro sõitjaid sellel suvel Saaremaal ei näe, siis Enduro GP Estonia nimeline võistlus 17.-19. juuli Saaremaal toimub. Rahvusliku taseme võistlus korraldatakse nii, et see oleks vastavuses Eestis sellel hetkel kehtivate koroonaviiruse piirangutega ja Eesti Mootorattaspordi Föderatsiooni (EMF) poolt kinnitatud motovõistluste korraldustingimustega Eestis COVID-19 ajal.

Enduro GP Estonia korraldajad on olnud pidevas ühenduses nii Rahvusvahelise Mootorrattaspordi Föderatsiooni (FIM) endurokomisjoni kui enduro MM-sarja promootoriga. Kõne all olid mitmed erinevad võimalused, kuidas tänavust MM-sarja läbi viia. Möödunud teisipäeval FIM’i ja promootori osalusel toimunud videokoosolekul võeti vastu otsus, et Saaremaal tänavu MM-etappi ei toimu.

„Peale Saaremaa etappi pidi olema kavas Rootsi etapp, mis jäeti ära. Promootor suhtles tiimidega ja keerulises majandusolukorras tuli meeskondadelt tagasiside, et ainult Eestisse sõitmine üheks etapiks oleks neile liiga kallis. Seetõttu pidi promootor meile teatama, et sellel aastal siin MM-etappi ei toimu. Otsus on arusaadav ja oleme juba mõtetega aastas 2021, kui planeerime samuti juulikuus Saaremaal enduro MM-etappi sõita. Rootslased on avaldanud soovi samuti uuel aastal etappi korraldada ja see oleks samuti nädal peale Saaremaa etappi,“ rääkis Enduro GP Estonia peakorraldaja Veiko Biene.

Kuna aga osa tööd on juba tehtud ja võistluste korraldamiseks on antud roheline tuli, siis võistlus Saaremaal siiski 17.-19. juuli toimub ja seda võib nüüd võtta ka testvõistlusena enne 2021 MM-etappi.

„Redmoto klubi, mis võistluse korraldamise taga on, on palju tööd juba ära teinud. Korraldustiim on paigas ja rajad samuti. Kuna kevadel pole võistlusi olnud, siis huvi on olemas ja otsustasime, et teeme rahvusliku taseme võistluse ja usun, et vastavalt kehtivatele reeglitele näeme siin võistlemas lisaks eestlastele ka endurosõitjaid Lätist ja Soomest,“ ütles Biene.

Jooksvat infot võistluse kohta leiab peagi EMF kodulehelt www.msport.ee ja võistluse kodulehelt https://endurogpestonia.ee

Sarnased artiklid