Mille põhjal valida robottolmuimejat?

11.05.2021
Sisuturundus

Robottolmuimejad saavad kodu korrashoiu osas suure töö ära teha. Ent robottolmuimejad on aina populaarsemaks saamas ning saadaval on mitmeid erinevate funktsioonidega seadmeid, on igaühel veidi erinevad tugevused. Kui sa oled endale robotit valimas, siis kõige olulisem on aru saada, millised funktsionaalsused on sulle kõige väärtuslikumad. 

Koristamise efektiivsus

See punkt on elementaarne, ent väga oluline, et sa oleksid oma valitud robottolmuimejaga pikka aega rahul. Robottolmuimeja eesmärk ju siiski on põrandad tolmust ja muust purust võimalikult puhtaks saada ning kui sa ise pead hiljem põrandad ise üle tõmbama, siis ei ole sel mõtet. Tolmuimejad on iga aastaga muudetud võimsamaks ja nende koristamisoskused on paranenud, kuid määravaks saab see, kui hästi suudab robot näiteks toanurgad tolmust ja vaibad tolmust puhtaks saada

Siinkohal tuleb vaadata kolme asja:

1) kui võimas on robottolmuimeja mootor
2) millist tüüpi harjased robotil on
3) millist navigeerimistüüpi robot kasutab. 

Näiteks robottolmuimeja Vorwerk Kobold VR300 kolmanda põlvkonna mudelil on ülimalt efektiivne ja vastupidav mootor, mis tekitab tugeva imemisjõu ning uue ehitusega hari võimaldab isegi varasematest põlvkondadest paremat puhastustulemust. Selle peahari teeb 1800 pööret minutis ja sellega tagab süvapuhastuse ka vaipkatetel, mis on paljudel robottolmuimejatel nõrk koht. 

Navigeerimissüsteem

Navigeerimissüsteemil on oluline roll üldise koristamisefektiivsuse osas, kuid sellel tasub eraldi peatuda. Navigeerimissüsteem on A ja O, et robottolmuimeja saaks aru, kus ta on, kus ta on juba käinud ning kuhu edasi peab minema. See tagab, et robot käib üle kogu põrandapinna, ega jäta midagi vahele. 

Roboti unistus ilmselt oleks täiesti tühi põrandapind, kuid reaalsus on midagi muud – kodudes on asju ja mõnikord väga palju. Olenevalt sellest, kui arenenud on robottolmuimeja navigeerimissüsteem, sõltub, kui hästi see tuleb toime erinevate takistustega nagu laua- ja toolijalad, lillepotid, läbipaistvad ja peegeldavad pinnad, mänguasjad jne. Paremad robotid tajuvad sensorite abil takistust ja põikavad sellest mööda, teised võivad jõulisemalt nendesse sisse sõita. 

Vorwerk Kobold VR300 robottolmuimeja liigub mööda tuba süstemaatiliselt samaaegse positsioneerimise ning kaardistamise SLAM tehnoloogiat kasutades ning ultraheliandurite ja infrapuna sensorite abil tuvastab see takistusi ja trepiastmeid. 

Navigeerimissüsteem võimaldab nutitelefoni rakenduse kaudu robottolmuimejale määrata keelujooned, millest ta üle ei lähe. Nii saad piirata näiteks laste mänguasjade ala või mõned toad, kuhu sa robotit koristama saata ei soovi. Teisalt on sul võimalik jällegi valida koristamistsoonid - väiksemad alad, mida robot koristama peab. Näiteks kui sa soovid kööki ja söögilaua ümbrust koristada, kuid mitte tervet elutuba.

Koristamise ajastamine

Robottolmuimeja teeb väärtuslikuks koristamise automatiseerimine. See puhastab kohusetundlikult ja korralikult kõik põrandapinnad, sel ajal kui sa ise tegeled meeldivate tegevustega. Ja mis veel parem – sa ei pea koristamist ise meeles pidama ega sel ajal üldse kodus olema. Kui sinu jaoks on oluline, et põrandad oleksid puhtad juba enne, kui koduuksest sisse astud, siis vali robottolmuimeja, mis on nutitelefoni kaudu juhitav ja automatiseeritav

Nii on sul nutitelefoni rakenduse abil võimalik määrata nädalapäevad ja kellaajad, mil robot põrandad puhtaks teeb. See tagab põrandate regulaarse puhtuse ja aitab vähendada tolmu kogust sinu elamises. 

Aku kestvus

Korteris elavate inimeste jaoks ilmselt aku kestvus nii kriitilise tähtsusega ei ole, sest vähemalt väikese ja keskmise suurusega korteri põrandad peaks pea iga robot suutma ühe koristamise korraga ära puhastada. Kui aga elad suuremas korteris või eramus, siis tasub robottolmuimejat ostes selle aku kestvusele tähelepanu pöörata. Roboti aku tühjenedes liigub see ise laadimisjaama juurde ja jätkab hiljem tööd sealt, kus pooleli jäi, kuid koristamise protsessi kestvus võib nii venida tüütult pikaks. Vorwerk Kobold VR300 võimas liitiumioonaku suudab töötada ühe laadimisega kuni 60 minutit ja ECO režiimis kuni 90 minutit ning koristada selle aja jooksul kuni 120m² ala

Kui oled eelpool loetletud aspektid enda jaoks läbi mõelnud, siis ei tohiks õige tolmuimeja valimine olla enam keeruline. Peagi on sul nädalas üks kuni kaks tundi vaba aega juures, sest põrandalt tolmu koristamise saad usaldada heale robottolmuimejale!

Homeyard

2008. aastal asutatud Homeyard OÜ on Thermacell, Mosquito Magnet, Vorwerk Kobold, ALFA forni ja paljude teiste toodete maaletooja. Kõiki tooteid on võimalik osta edasimüüjatelt või www.homeyard.ee e-poest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid