Makita aku ohutusnipid – kaitse ennast ja oma tööriistu

09.06.2023
Sisuturundus
Foto: K-Rauta

Elektritööriistade sektoris on aku kvaliteet ja vastupidavus tööriistade jõudluse ja eluea suhtes oluliseks näitajaks. Makita – bränd, mis on tuntud oma vastupidavate ja võimsate tööriistade poolest, pakub ka usaldusväärset valikut akusid. Makita aku pikaealisuse ja selle kasutaja ohutuse tagamiseks tuleb siiski järgida teatud juhiseid. Artiklis toome välja mõned olulised aku ohutusega seotud näpunäited, mis aitavad kaitsta nii sind kui ka sinu tööriistu.

Makita akutööriistade ja aku mõistmine

Esimene samm ohutuse suunas on oma tööriistade ja aku põhjalik tundmaõppimine. Loe alati ja mõista oma Makita aku ja akutööriistade kasutusjuhendit. Juhend annab sulle konkreetsed suunised seadme ja aku ohutuks kasutamiseks ja hooldamiseks, aidates vältida tarbetuid riske.

Makita aku korrektne laadimine

Aku ohutuse tagamisel tuleb kindlasti silmas pidada laadimisprotsessi. Makita akude laadimiseks sobib ainult Makita akulaadija. Valede laadijate kasutamine võib põhjustada ülekuumenemist või ülelaadimist, mis võib viia aku enneaegse väsimiseni ning suurendada riske aku ja tööriista kasutaja ohutusele.

Eriti ohtlik on soetada mõni Makita aku koopiaversioon. Makita akud on toodetud rangete standardite järgi ja need on loodud jälgima aku seisukorda tööriistade ja laadija kasutamisel. Seetõttu võib koopia puhul Makita laadija ja aku vaheline kommunikatsioonisüsteem olla häiritud, mis võib kaasa tuua aku süttimisohu või muutused tööriista jõudluses.

Ülekuumenemise ja ülekoormuse vältimine

Ülekuumenemine on akude ja elektritööriistade puhul üldlevinud probleem. Oluline on võimalusel selliseid olukordi vältida, kuna see võib vähendada aku eluiga ja põhjustada samuti süttimisohtu. Veendu, et aku poleks laadimise ajal kaetud ja ära kasuta seda liiga kuumas keskkonnas.

Foto: K-Rauta

Makita 18V aku Star kaitsesüsteem

Õnneks on Makita 18V akul Star Protection kaitsesüsteem ning kui kasutate seda vastava Star sümboliga akutööriistaga, on teie aku ja tööriist kaitstud ülekuumenemise, ülelaadimise ja ülekoormuse vastu. Kui Star süsteem tajub, et hetketingimused võivad tekitada ülekuumenemise või ülekoormuse ohu, lülitub seade automaatselt välja. Seejärel võib kasutaja kas tööriista uuesti sisse lülitada, akut vahetada või selle laadima panna ning siis tööd jätkata.

Enne tööga jätkamist tuleb veenduda, et aku või tööriist on piisavalt maha jahtunud ja puhkust saanud, et tööga jätkata. Nii ülekuumenemine kui ka ülekoormus võivad kahjustada tööriista ja olla ohtlik ka tööriista kasutajale.

Korrektne hoiustamine pikendab eluiga

Akude korrektne hoiustamine mõjutab oluliselt nende eluiga. Akusid tuleb hoida jahedas ja kuivas kohas, eemal äärmuslikest temperatuuridest. Pikaajalisel hoiustamisel lae aku enne hoiule panemist umbes 50% ulatuses täis.

Aku pidev hooldamine

Regulaarne aku puhastamine aitab vältida aku ja tööriista kontaktiga seotud probleeme ja võimalikke elektrilühiseid. Hoia akud puhtana tolmust, mustusest ja niiskusest. Käsitse akusid ettevaatlikult, et vältida sisemiste komponentide kahjustamist. Aku kukkumine või tugeva löögi saamine võib põhjustada lekkeid või süttimisohtu.

Regulaarne kontroll

Kontrolli akusid regulaarselt kahjustuste ja kulumise suhtes. Ohutum ja kokkuvõttes odavam on kohe väsinud või kahjustatud aku asendada, kui riskida võimalike tulevaste probleemidega.

Keskkonnasõbralik kõrvaldamine

Akud tuleb nende eluea lõppedes vastutustundlikult kõrvaldada. Liitiumioonakud, nagu Makita akud, sisaldavad ohtlikke materjale ja neid tuleks üle anda selleks mõeldud jäätmekäitluspunkti, mitte visata tavalisse prügikasti.

Foto: K-Rauta

Ohutus peaks alati olema esikohal. Makita aku korrektne käsitsemine, laadimine ja hoiustamine mitte ainult ei pikenda sinu tööriista eluiga, vaid on ka oluline sinu isikliku ohutuse seisukohast. Järgides neid ohutusnõuandeid, saad nautida sujuvamat ja turvalisemat tööriistade ja akude kasutuskogemust.

Külasta K-Rauta e-poodi, kus on saadaval soodsad Makita akud ja muidugi ka valik kvaliteetseid Makita akutööriistu!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid