5 põhjust, miks valida Mamibot tolmuimeja

Kaup24
18.10.2021
Sisuturundus

Olenemata sellest, kui väga me ka ei üritaks, tekib meie elamisse (ja eriti põrandatele) tolmu ja mustust. Selleks, et sellega võidelda, on vaja pidevalt koristada. Kui peres on lemmikloomad, võib põrandate koristamine olla pea igapäevane tegevus. Selleks, et koristamise vaevast pääseda, tuleb kasutada võimalikult mugavaid vahendeid.

Üheks variandiks on soetada robottolmuimeja. See teeb ära kõik tüütu ja raske töö, milleks on tolmu imemine. Osa masinatega on võimalik ka põrandaid pesta, mis aitab hoida põrandad veelgi puhtamad. Siiski tasub tähele panna ka kodu eripärasid- kas teil on palju vaipkatteid, mööblit ja erinevaid tasapindu. Peale selle tasub mõelda ka sellele, kas tolmuimeja töötamise hääl segab pererahvast või mitte.

Kuna robottolmuimejad erinevad nii funktsioonide kui ka hinnaklassi poolest, võib valiku tegemine olla raske. Üheks tuntud robottolmuimeja brändiks on Mamibot, kelle valikus on palju kvaliteetseid robottolmuimejaid. Toome teieni 5 põhjust, miks soetada just Mamiboti robottolmuimeja.

Programmeeritav puhastusgraafik

Seda on võimalik seadistada kas kaugjuhtimispuldilt või äpist. Selle abil on võimalik määrata kõige mugavam aeg, millal robot tööd teeb. Valikut on esmaspäevast pühapäevani ja robotit saab panna tööle ka mitu korda nädalas. Näiteks saate panna roboti tööle sel ajal, kui kedagi pole kodus. Niimoodi ei sega see oma mürinaga kedagi ja koju jõudes ootab pererahvast puhas põrand. WiFi toe abil on ajakava loomine kiire ja lihtne.

Peale selle ei ole vaja karta, mis saab siis, kui tolmuimeja aku peaks keset koristust tühjaks saama. Kui seade saab esimesed märgid aku vähenemisest, naaseb ta ise ennast laadima. Seega ei ole vaja muretseda, et leiate keset põrandat tühja akuga roboti.

Samaaegne tolmu imemine ja põranda pesemine

Robottolmuimeja, mis suudaks ka põrandaid pesta, võib olla eriti kasulik siis, kui see suudab samal ajal ka tolmu imeda. See tähendab, et robot ei tee mitut tiiru mööda tuba, et põrandat puhastada. Hea robottolmuimeja suudab ühe konteineritäie veega koristada ära ühe ruumi ja muuta mopi niiskustaset. See tähendab, et seade kontrollib vee lisamise kiirust.

Märgpesu võimaldav robottolmuimeja tasub valida siis, kui teil on kodus palju siledaid põrandaid. Rohkete vaipkatete puhul ei ole see eriti mõttekas, sest märgpesu vaipadel teha ei saa. Märgpesu funktsioon aitab vähendada tolmu kogunemist. Samuti aitab see puhastada plaaditud põrandate vuugivahesid. Siiski nõuab mopifunktsioon rohkem robotiga töötamist, sest vett ja moppi on aeg-ajalt vaja vahetada.

Stiilne välimus

Mamiboti üheks eeliseks on kindlasti nende lihtne, kuid samas elegantne välimus. Nende kõrgus on maksimaalselt 100 mm, mistõttu mahuvad nad diivanite ja laudade alla koristama. Peale selle on nad musta, valget või halli värvi, mistõttu sobivad nad nii värviderohkesse kui ka minimalistlikesse kodudesse. Olemas on ka kuldseid ja siniseid mudeleid. Suur valik pilkupüüdvaid robottolmuimejaid on saadaval siin!

Osa inimestele on oluline ka tolmuimeja disain. Kuna tolmuimeja paigutatakse nähtavale kohale ja tal on olemas ka laadimisjaam, siis saab sellest paratamatult toa silmapaistev osa. Robotitel võivad olla olemas LED-ekraanid, mis lisavad välimusele veelgi elegantsust.

Töökindel

Veel üheks Mamiboti eeliseks on töökindlus. Nimelt on Mamiboti robotitel olemas tootjapoolne garantii, mis kehtib 5 aastat. Seetõttu ei ole vaja muretseda, kui peaks mõni viga töös ilmnema.

Selleks, et töö sujuks probleemideta, on robotitel olemas võimas aku. Olenevalt mudelist võib see töötada ühe laadimisega ligi 2 tundi, mis võimaldab robotil väiksema maja või suurema korteri korda teha. Peale selle on robotid suure võimsusega, mistõttu saavad need hakkama nii vaipade kui ka lemmikloomade karvadega. Kohevamad vaibad vajavad võimsamat seadet, et kogu mustus vaibast kätte saada.

Robottolmuimejate puhul kardetakse, et need võivad sõita mööblile ja seintele otsa sõita ja neid seeläbi kahjustada. Seda ei ole vaja karta, sest robotid on varustatud anduritega, mis tajuvad läheduses olevaid takistusi. Peale selle koostavad robotid oma teekonnast kaarte, mis aitavad paika panna teekonnal olevaid takistusi. Andurid tuvastavad ka trepi olemasolu, mistõttu ei ole vaja karta, et robot võib trepist alla kukkuda.

Lihtne hooldus

Selleks, et robottolmuimeja kestaks ja töötaks kaua, on vaja teda regulaarselt hooldada. Alguses tuleks puhastuskopsikut tühjendada tihedamini ehk siis iga paari päeva tagant. Vähemalt kord nädalas võiks tolmuimejat tühjendada, lemmikloomade olemasolu korral mitu korda nädalas.

Kord kuus võiks kontrollida tolmuimeja rattaid. Tuleb jälgida, et nende vahel poleks keerdus juuksekarvu, liiva, kruusa või muid asju. Spetsiaalse puhastusnoaga saab eemaldada juuksekarvu. Roboti peaharjaselt tuleks samuti eemaldada mustus.

Suure lubjasisaldusega vee korral võib tekkida probleem seoses läbilaskevõimega. Veekopsikutes on olemas filtrid, mis tagavad vee läbilaskvuse. Nõelaga paar auku lisades pääseb vesi paremini läbi. Võimalik on ka uute filtrite ostmine.

Leidke endale uus tolmuimeja siit!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid