Murutraktori hooldamise ABC

29.04.2020
Sisuturundus

Kui teil on suur õue hoov, mis on täis lopsakat rohtu, vajate tõhusat viisi, kuidas seda aastaringselt hästi hooldada. Vajalikuks abimeheks on selleks  kvaliteetne niiduk või murutraktor, mis on täiuslik masin rohu lõikamiseks ilma enda energiat ära kulutamata.

Et oma murutraktorit veel mitmeid aastat kasutada saaksite tuleb masinat vastavalt hooldada -  soovitatavalt 2 korda aastas. Vajadusel tuleb kontrollida ülekanderihmasid ja rooliliigendeid. Lisaks tuleks ka käigukastis ja tagasillas õli vahetada.

Hoolduse puudumine tagab teie muruniiduki varajase surma ning, et see ära hoida ei pea te olema ettevalmistatud mehaanik, vaid teades peamisi nippe saate sellega ilma vaevata üksinda kodustes tingimustes hakkama. Kui teil veel murutraktorit pole aga sooviksite selle endale hankida siis leiate suure valiku kvaliteetseid murutraktoreid Kaup24 veebilehelt.

Alustuseks sobib loomulikult murutraktori kasutusjuhendi lugemine. See kirjeldab teile, kuidas niiduki tootja soovib, et te selle eest hoolt kannaksite. Muruniiduki hooldust saab teha igal aastaajal, kuid kaks parimat aega selleks on hooaja alguses, enne kui on aeg esimeseks niitmiseks, või hooaja lõpus, kui paned oma niiduk ära kuuri järgmist aastat ootama.

Niiduaja lõpp on ideaalne aeg muruniiduki iga-aastaseks hoolduseks, kuna selle hooldamiseks peate tegema teatud asju ja seda ei kasutata mitu kuud korraga. Muruniiduki hoolduse ja talvel talvel sügisel toimuva korral saate niitmise kohe kevade saabudes ja kahjustate väiksema tõenäosusega oma niiduki mootorit või muru tuhmide labade või talitlushäiretega osade tõttu.

Jagame teiega peamisi tegevusi, mida peaksite silmas pidama murutraktorile hooldust tehes.

Süüteküünla vahetus

Üheks olulisemaks punktiks hooldust tehes on süüteküünla vahetus. Toimiv süüteküünal on muruniiduki jaoks äärmiselt oluline osa. Masina kerge käivituse tagamiseks vahetage süüteküünalt igal aastal. Süüteküünal on odav ja hõlpsasti vahetatav - lihtsalt vabastage süüteküünla juhe ja eemaldage vana pistik pistikupesa või süüteküünla mutrivõtmega. Paigaldage uus pistik, kuid ärge pingutage seda liiga palju, kuna see võib murutraktori käivitamist takistada.

Mootoriõli vahetus

Igaüks saab hoolitseda selle eest, et tema muruniiduki või murutraktori mootor kestaks kaua ja töötaks probleemideta. Selleks on vaja regulaarselt õli vahetada, sest õli pesemisomadused eemaldavad mootori sisemusest tahma jms mustuseosakesi ja need seonduvad õliga. Ajapikku saab õli täis ega pese enam uut mustust ära.

Õli põhilised ülesanded mootoris on jahutamine, määrimine/õlitamine ja ka pesemine. See tähendab seda, et kui mootoris on õli kogus liiga väike, jahutatakse halvemini ka mootorit ja see võib palavate ilmadega kergesti üle kuumeneda. Tähtis on ka see, et vana või saastunud õli masinas poleks ning see võimalikult kiiresti asendatud saaks.

Õhufiltri kontroll

Ummistunud või määrdunud õhufilter tekitab niidukile lisastressi ja põletab gaasi vähem tõhusalt. Asendus õhufiltrid on peamiselt odavad, ning neid on soovitatav igal aastal korra välja vahetada, et tagada masina jõudlus.

Terade teritus

Niidukiterad kannavad tänu pisikestele kividele, suurtele okstele ja muudele peidetud esemetele rohkesti. Tuim tera rebib rohtu, selle asemel et korralikku ja ühtlast  lõikamist teha. Kodus on võimalik teil terad ära ilusti ära teritada vastava tööriistaga, et masin saaks enda tööd korralikult edasi teha.

Lõikekorpuse puhastus

Pikk muru võib väga kergelt kinnitada end lõikekorpuse külge, mis võib omakorda niiduki tühjendusava ummistuda. Selleks, et muru sealt kätte saada võite kasutada traadist harja, et tagada ohutus. Soovitatav on peale iga muruniitmist masin alati puhastada.

Murutraktori aku

Lisaks ei tohiks unustada murutraktori akut, mis tuleb korralikult täis laadida. Kui murutraktorit hoitakse jahedas ruumis nagu näiteks keldris või talvel garaažis, tuleks aku eemaldada ja soojemasse ruumi viia.

Välipesu

Korra aastas võite enda murutraktori ka korralikult survepesuriga üle käia, eemaldades tolmu, pori ja kinni jäänud muru tükid masinalt. Samuti annab värske pesu vanale niidukile värskema välimuse.

Kindlasti pole ükski inimene kaitstud selle eest, et tema murutraktor katki ei läheks. Kui nii juhtub tuleb tahes-tahtmata masinat ise remontida või see töökotta viia. Korrapärane hooldus hoiab teie masinat pikemat aega töökorras, ilma, et peaksite muret tundma enda masina pärast.

Sarnased artiklid