Hannes Soomer võistleb 2022 MM-hooajal Briti meeskonnas Dynavolt Triumph

12.01.2022

2022. aastal võistleb Hannes Soomer Supersport klassi motoringraja maailmameistrivõistlustel Suurbritannia meeskonnas Dynavolt Triumph.

Hannes, kes võitis 2017. aastal Supersport klassi Euroopa meistrivõistlused, liitub Dynavolt Triumphi meeskonnaga, kes naaseb MM-võistluste konkurentsi pärast FIM Supersport klassi reeglitemuudatust, mis tasakaalustab erinevate tootjate mootorrataste võimsuse vahekorda (inglise keeles Balance of Performance).

23-aastane Eesti motoringrajasõitja alustas oma karjääri Saksamaal ADAC Junior Cupil 2011. aastal ning saavutas oma esimese poodiumikoha selles klassis 2012. aastal ja oli hooaja kokkuvõttes viies. 2013. aastal osales ta esmakordselt Euroopa juunioride karikasarjas. 2015. aastal sai ta sarjas esimese poodiumikoha ning järgmisel aastal tuli esimene võit.

Samal aastal tegi Hannes debüüdi Supersport klassi maailmameistrivõistluste kolmel etapil. 2017. aastal osales Hannes Supersport klassi Euroopa meistrivõistluste arvestuses ning krooniti klassi meistriks. Järgmisel aastal tegi Hannes MM-sarjas kaasa täishooaja ja temast sai peagi regulaarne punktikütt. 2019. aastal saavutas ta mitu esikümne kohta, millest piisas selleks, et ta saaks 2020. aastaks üle minna meeskonda Kallio Racingu, kus ta hooaja viimasel neljal võistlusel noppis kolm poodiumikohta ning valiti aasta parimaks motosportlaseks. 2021. aasta oli hüüdnime Baltic Bullet kandva Hannese jaoks tulemuste poolest nõrgem ja nüüd alustab ta oma viiendat täishooaega World Supersport klassis Ühendkuningriigis baseeruvas ametlikus Triumphi tehase meeskonnas.

Hannes Soomer: “Mul on väga hea meel liituda 2022. aasta hooajaks Dynavolt Triumphi meeskonnaga. Usun tõsiselt, et rattal on potentsiaali ja usaldan meeskonna kogemusi ning olen kindel, et leiame kiiresti hea koostöö. Uute reeglitega pakub see aasta uusi väljakutseid, mis muudab selle väga ettearvamatuks ja huvitavaks. Võin vaid öelda, et anname endast kõik ja ma ei jõua ära oodata, et saaksin hakata testima ja tegema tööd eesseisva hooaja nimel.”

Dynavolt Triumphi meeskonna juht Simon Buckmaster: "Meil on tõesti hea meel teatada, et oleme Hannes Soomeriga meie Dynavolt Triumphi meeskonna osas kokkuleppele jõudnud. Pean tunnistama, et olen jälginud Hannese edusamme viimastel aastatel ja rääkinud temaga paaril viimasel hooajal võimalusest meie meeskonda lepingut sõlmida, seepärast on mul hea meel, et jõudsime selleks aastaks kokkuleppele. Hannes saavutas poodiumikohti juba 2020. aastal. Eelmisel aastal murdis ta hooaja alguses jala ja taastus vigastusest muljetavaldavalt kiiresti. Usun, et potentsiaal on olemas, tal on kogemusi ja ta usub meie meeskonda ja Triumphi projekti. Oleme põnevil, et saame testimisega alustada ja ootame põnevusega meistrivõistluste algust. Meie eesmärk peab olema jõuda kiireimate sekka ja lõpuks poodiumitele ja tiitlile. Arvan, et ta mõnele inimesele on Hannes üllatus – mitte kõigile, sest leidub neid, kes mõistavad tema talenti –, aga ta on üllatus. Ma ootan seda väga."
 

Sarnased artiklid