14 aastane Maria Saluste võitis täna ringraja meistrivõistluste avaetapil klassi MiniGP

18.07.2020

Täna algasid Pärnus auto24ringil motoringraja Eesti meistrivõistlused ning klassis MiniGP jättis kõik konkurendid selja taha 14 aastane tütarlaps Maria Saluste.

Saluste (Suzuki Team Estonia) sõitis kõige väiksemate, 100 cm³ Hondade klassis MiniGP kiireimat aega juba kvalifikatsioonis. Start läks tütarlapsel hästi ning ta jättis kõik noormehed selja taha. “Seda ei osanud küll oodata, et ta nii kindlalt teistel eest ära sõidab,” rõõmustas Maria sõidu üle meie külgvankrisõitjate raudvara Tarmo Tempel, kes on üks tütarlapse juhendajaid. Maria seljataga pusisid aga terve võistluse ratas-rattas omavahel Uku Kandelin ja Karro Robert Jäärats (mõlemad VihurMoto). Alles finišis võis Kandelin oma teises kohas kindel olla.

Tänases teises võistlussõidus startisid koos klassid Supersport 300 ja Retro. Kohe stardist sõitis kaasvõistlejatega vahe sisse samuti kvalifikatsiooni võitnud Rasmus Nurmi (Soome) ja juhtis sõitu lõpuni, finišeerides teise koha saavutanud Andre Kösterist (VihurMoto, KTM) 18,3 sekundit eespool. Kolmanda koha viis Leetu Jonas Stankunas, kes oli Nurmist 35,2 sekundit aeglasem.

Esikolmiku selja taga käis aga terve võistluse jooksul põnevuslahing Fred Erik Merivälja (Kawasaki), Tuomas Soinineni (Soome, Yamaha), Silvester Sarapiku (Yamaha) ja Selyn Kazakova (KTM) vahel. Kõik nad üritasid üksteisest mööda sõita ning panid kaasaelajad raja ääres pidevalt oletama, millises kurvis julgus lõplikult kokku võetakse. Eelpool märgitud paremuse selgitas finišijoon, kõigi konkurentide aeg mahtus seejuures sama sekundi sisse.

Retro klassis oli kolmest osalenud lätlasest kiireim Kaspars Brigzne, Vairis Stamersi ja Karlis Jakimovsi ees.

Homme jätkuvad motoringraja Eesti meistrivõistlused auto24ringil klasside Superbike, Superstock, külgvankrid, B1200, C-klass ja VihurMoto Rahvaliiga sõitudega. Stardis on hulgaliselt Baltimaade, Soome ja Venemaa tippsõitjaid.

Treeningud algavad kell 10:00 ja esimene võistlusstart antakse kell 14:00. Pilet võistlusele maksab 5 eurot, perepilet 10 eurot. Piletid on müügil võistlusel kohapeal.
 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid