Volvo Cars esitleb uut võimalust turvaliseks auto jagamiseks: Care Key

20.03.2019

Volvo Cars esitleb uudist nimetusega Care Key, mille abil saab iga Volvo-omanik määrata oma sõidukile soovikohase kiirusepiirangu, olgu siis iseenda jaoks või enne, kui oma auto pereliikmele või sõbrale kasutada annab. Care Key saab olema kõigi uute Volvode standardvarustuses alates mudeliaastast 2021.

Care Key lubab Volvo-omanikel piirata oma auto tippkiirust enne selle teistele kasutada andmist, olgu siis tegemist vanemate või nooremate pereliikmetega, kel sõiduoskusi ja -kogemust napib.

Care Key tutvustamisele eelnes tänavu märtsi algul tehtud teavitus, et Volvo Cars piirab oma kõikide sõidukite tippkiirust 180 km/h alates aastast 2020, et anda selge signaal kihutamise ohtlikkuse kohta.

Volvo Cars’i tegevjuht Håkan Samuelsson kinnitas, et ettevõte soovib algatada diskussiooni selle üle, kas autotootjatel on õigus või lausa kohustus paigaldada oma sõidukitesse niisuguseid tehnoloogilisi lahendusi, mis muudaksid autojuhtide käitumist. Nüüd kui niisugune tehnoloogia on saanud reaalsuseks, muutub see küsimus veelgi olulisemaks.

Tippkiiruse piiramine ja Care Key on selle algatuse osad. Ühtlasi näitavad need viise, kuidas autotootjad paremat liikluskäitumist toetades saavad võtta aktiivselt vastutust ja saavutada lõppeesmärgina olukord, mil liiklusõnnetused enam inimohvreid ei nõua. 

“Oleme veendunud, et autotootjal on vastutus liiklusohutuse suurendamisel,” kinnitas Samuelsson. “Meie hiljuti teavitatud otsus piirata oma sõidukite tippkiirust on osa sellest mõttelaadist, niisamuti ka Care Key. Paljud autoomanikud jagaksid meeleldi oma sõidukit pereliikmetega, kuid sooviksid tagada ka nende ohutut liiklemist. Care Key on selleks hea lahendus, pakkudes täiendavat meelerahu.”

Lisaks suuremale turvalisusele peaksid kiirusepiirang ja Care Key Volvo-omanikele kaasa tooma ka rahalise säästu. Volvo Cars on kutsunud kindlustusfirmasid arutlema võimaluste üle pakkuda spetsiaalset soodsamat kindlustust Volvo-omanikele, kes kasutavad niisuguseid turvalisuslahendusi.

Konkreetsed pakkumised ja tingimused sõltuvad mõistagi kohaliku turu spetsiifikast, kuid Volvo Cars loodab esimestest kokkulepetest kindlustusfirmadega juba peatselt teada anda.

“Kui suudame toetada paremat liikluskäitumist tehnoloogia abil, mis aitab autojuhtidel probleeme vältida, siis peaks see loogiliselt kaasa tooma ka positiivse mõju kindlustusmaksetele,” tõdes Samuelsson.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid