Uus Nissan Juke tuleb eelkäijast ruumikam

22.08.2019
Uus Nissan Juke. | Nissan

3. septembril oma esimest etteastet tegev teise põlvkonna crossover Nissan Juke tuleb eelkäijast ruumikam, kuid säilitab esimesele mudelipõlvkonnale ainuomase erilise disaini.

Esimese põlvkonna Juke osutus erakordselt populaarseks crossoveriks: seda on alates 2010. aastast üle maailma müüdud rohkem kui miljon eksemplari. Uudismudeliga loodetakse seda edukat teekonda jätkata.

Selle nimel säilitati esimese põlvkonna auto eriline disain, kuid moderniseeriti seda Nissani hetke disainikeele kaanoneid arvestades.

Samas pandi oluliselt rõhku auto praktilisuse parandamisele. Nii näiteks koliti selle nimel tagatuled tagaluugile, nii saavutati senisest parem juurdepääs 422-liitrisele pagasiruumile.

Auto loomisel kasutati uhiuut veermikuarhitektuuri CMF-B, mis on juba saanud kiidusõnu uue Renault Clio ja Capturi puhul.

Selle veermiku eelisteks on kompaktne konstruktsioon ja jäikus. Auto teljevahe on kasvanud 105 millimeetrit, laius aga 35 millimeetrit ja kõrgus 75 millimeetrit. Samas on uus Juke 23 kilo kergem kui samaväärne eelmise põlvkonna mudel. Ka peaks uus Juke olema eelkäijast turvalisem, sihtides Euro NCAP avariitestis maksimaalset tulemust.

Jõuallikate valikus on esialgu vaid bensiinimootorid, hiljem lisanduvad ka elektrifitseeritud jõuallikad. Diiselmootorit Juke endale enam ei saa.

Täpne mootorite valik on veel saladus, kuid üheks kasutusele jõudvaks jõuallikaks on kindlasti turboga varustatud 1-liitrine DIG-T mootor, millel võimsust 115 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment 200 njuutonmeetrit. Seda südant pakutakse kombinatsioonis koos kuuekäigulise käsikasti ja esiveoga.

Tulekul on veel 7-käiguline kahe siduriga automaatkäigukast, mis sobib eriti hästi Nissani Euroopa ostjaskonna valikutega.

Tootma hakatakse uut Juke Nissani Sunderlandi tehases Inglismaal.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid