Nissan näitas uue põlvkonna crossoverit Juke

04.09.2019
Uus Nissan Juke. | Nissan

Jaapani autotootja Nissan avaldas Frankfurti autonäituse elle esimesed ametlikud fotod teise põlvkonna linnamaasturist Nissan Juke.

Kuigi uus Juke säilitab eelkäijale omase julge disaini, on uus auto siiski ruumikam ja mugavam. Uus auto on loodud moodulveermiku CMF-B baasil, sama lahendust kasutab ka näiteks Renault Captur.

Auto pikkus kasvas 4135 millimeetrilt 4210 millimeetrini, laius 1765 millimeetrilt 1800 millimeetrini, kõrgus aga 1565 millimeetrilt 1595 millimeetrini. Juke kaal vähenes aga 23 kilo jagu.

Uue Juke puhul nähti kõige enam vaeva esimese põlvkonna masina suurima murelapsega: selleks oli kitsas sõitjateruum. Nüüd on põlveruum tagaistmel kasvanud 58 mm võrra, pearuum aga 11 mm. Varasemast ruumikam on ka pagasiruum: 422 liitrit 354 liitri vastu.

Juke salongis kasutatakse aga varasemast kvaliteetsemaid materjale ja mugavamaid istmed. Ka saab autot ostja soovi kohaselt laialdaselt personaliseerida.

Linnamaasturi baasvarustusse kuuluvad valgusdioodidel tuled ja elektrilise ajamiga käsipidur, lisatasu eest võib tellida Bose audiosüsteemi ja 8-tollise ekraaniga navigatsiooni- ja meelelahutussüsteemi NissanConnect. Ka võib autole tellida juhiabisüsteemide komplekti ProPilot, millesse kuuluvad adaptiivne püsikiiruse hoidja, automaatpidurduse süsteem ja sõidurea hoideabi.

Jõuallikate valikust on hetkel teada vaid üks mootor: selleks on kolmesilindriline 1,0-liitrine turbomootor DIG-T, millel võimsust 117 hobujõudu. Seda mootorit pakutakse koos esiveo ning kuuekäigulise käsikasti või seitsmekäigulise robotkäigukastiga.

Võimsamate neljasilindriliste mootoritega ning nelikveoga autod ilmuvad müügile hiljem.

Euroopa jaoks mõeldud Juke eksemplare hakatakse tootma Nissani tehases Sunderlandis. Müügile jõuab auto novembri lõpus.

The next generation Nissan Juke is here.

all-new Nissan Juke Premiere REVIEW Exterior Interior N-Design - Autogefühl

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid