Dongfeng alustas elektrilise pikapi tootmist

16.07.2019
Dongfengi elektriline kastiauto. | Dongfeng

Hiina autotootja Dongfeng alustas konkurentidest oluliselt varem elektrilise kastiauto seeriatootmist.

Kohalikule turule mõeldud mudel sünnib Nissan Navara ametlikult toodetud koopia baasil. Nime Dongfeng Rich 6 kandev masin on varustatud elektrimootoriga, millel võimsust 163 hobujõudu ning maksimaalne pöördemoment 420 njuutonmeetrit. Mootor ise on paigaldatud auto tagasillale.

Akupaki mahutavuseks lubatakse 67,9 kWh, ideaalmaailmas peaks sellest piisama kuni 400 kilomeetri läbimiseks. Reaalsetes oludes on sõiduulatus pigem 100 kuni 150 kilomeetrit väiksem.

Kiirlaadija olemasolu korral saab aku 80 protsendini maksimaalsest laadida 45 minutiga.

Rich 6 EV kandevõime on ametlikel andmetel 490 kilo, maksimaalne täismass 1983 kilo. Auto maksimaalkiirus on küll väike: vaid 110 kilomeetrit tunnis.

Milliseks kujuneb elektrilise pikapi hind, pole veel teada, kuid tõenäoliselt on ta kallim oma sisepõlemismootoriga poolvendadest.

Paralleelselt tegeleb Dongfeng veel ühe elektrilise kastiauto loomisega, see mudel kannab nime Rich EV.

Siin on baasmudeliks valitud Navara eelmine põlvkond. See masin varustatakse elektrimootoriga, millel võimsust 116 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment 290 njuutonmeetrit. Ka aku on veidi pisem: 62,7 kWh. Sellest piisab, et ühe laadimisega saaks ideaalmaailmas läbida kuni 305 kilomeetrit.

Mõlemat autot hakatakse müüma vaid Hiinas, nende eksporti praegu ei plaanita.

Dongfeng Rich EV. | Dongfeng

Sarnased artiklid