Toyota Baltic andis Tallinna Tööstushariduskeskusele õppevahendina uue Lexuse hübriidauto

05.11.2019
Karli Saul

Toyota Baltic ja Tallinna Tööstushariduskeskus sõlmisid koostöölepingu, mille alusel toetab Toyota kooli erineva koolitusinventari ja õppematerjalidega, sealhulgas ka õppejõudude koolitamisega. Koostöö algust tähistati piduliku sündmusega, mille käigus avati Tööstushariduskeskuses Toyota õppeklass ja töökoda ning anti üle uus Lexus UX. 

Koostöö aluseks on Toyota Tehnilise Hariduse Programm (T-TEP), mille raames Tallinna Tööstushariduskeskus on juba kolmas õppeasutus Eestis, keda Toyota toetab. Toyota T-TEP programmi rakendatakse rohkem kui 50 riigis ning selle kaudu panustab Toyota kohaliku kogukonna edendamisse ja arendamisse. Lisaks Lexus UX hübriidsõidukile saavad kooli õppepersonal ja õpilased ligipääsu Toyota hübriidi simulaatorile ning teoreetilistele õppematerjalidele, mis on õpilastele abiks igapäevases õppetöös. Ka hakkab Toyota Baltic väljastama parimatele õppuritele Toyota stipendiumi. 

Toyota Baltic AS turunduse divisjoni juhi Marek Maide sõnul on Tallinna Tööstushariduskeskusega koostöö alustamine nende jaoks väga positiivne samm. „Toyota väärtustab noorte arenemist ja soovib panustada kutseõppe edendamisele. Uued suundumused ja pidev tehnoloogiate uuenemine, mida iseloomustab elektrifitseerimine, isesõitvad sõidukid ja muud uuenduslikud liikuvuslahendused, on toomas kaasa enneolematuid muutusi autotööstuses tervikuna. Seetõttu on väga oluline tänapäeva autotehnikule, et tema teadmised ja oskused oleksid ajakohased. Toyota tehnoloogiad ja õppematerjalid pakuvad seda võimalust, et tulevased autotehnikud saaksid praktiseerida igapäevaselt juba koolis tänapäevaste ja uusimate autotehnoloogiatega,“ ütles Maide. 

Tallinna Tööstushariduskeskuse transporditehnika valdkonna juhataja Raivo Kruusik lausus, et uus Lexus UX tuli kooli just õigel ajal, sest sel sügisel asus koolis õppima rekordarv õpilasi autotehniku erialale. „Lexus UX-i üleandmine koolile tähendab uut taset õppetöös. Kool on sellest õppeaastast suurendanud hübriidautode õpetamise osakaalu, võttes aluseks ka uued võimalused Toyota Balticuga sõlmitava lepinguga. Loodan, et uus Lexus UX on õpilastele motivatsiooniks,“ ütles Kruusik. 

Lexus Balticu ärivaldkonna juht Raigo Kaseorg ütles, et Lexus UX annab ideaalse õppimisvõimaluse. „Tegemist on esimese UX mudeliga, mis jõudis ligi aasta eest Baltikumi. Sama sõidukit eksponeerisime siis ka Rotermanni kvartalis Tallinnas ja mul on väga hea meel, et see UX saab nüüd minna tänuväärselt edasi “uut elu elama”. UX on tehnoloogiline saavutus, mille innovaatilised lahendused ja lisad muudavad õppimist kindlasti märksa põnevamaks,“ märkis ta. 

Kruusik rõhutas, et uue Lexuse üleandmine on lisaks koolile ja õpilastele kasulik ka tööandjatele ning koostööpartneritele. „Tänu uutele õppimisvõimalustele saavad tööandjad ja koostööpartnerid olla kindlad, et meie koolist tulevad spetsialistid, keda on koolitatud uusima tehnoloogia baasil. Õpilased saavad selle auto abil õppida tundma näiteks hübriidsõiduki üldehitust, tööpõhimõtteid ning kõrgepingeseadmetega seonduvaid ohtusid“. 

Sarnased artiklid