Tanel Leok võitis Tihemetsa motokrossi

21.08.2020
Tanel Leok (7), Karel Kutsar (132), Matiss Karro (91) | Urmo Sibul

Eesti taasiseseisvumispäeval sõideti Tihemetsas Lauri krossirajal Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste eelviimane etapp sooloklassidele, kus kiireimas MX1 klassis võttis hooaja esimese etapivõidu Tanel Leok. MX2 klassi parim oli peale ägedat võitlust Meico Vettik.

MX1 klassi avasõitu asus juhtima meistrivõistluste liider lätlane Matiss Karro (Husqvarna), kes aga kukkus ning võidule jäid võistlema Sõmerpalu motoklubi sõitjad Tanel Leok (Husqvarna) ja Karel Kutsar (KTM). Kogenum Leok suutis sõitu küll kontrollida, kuid Kutsar ei andnud lõpuni alla ja kaotas Leokile lõpuks napi 0,8 sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone Gert Krestinov (Honda, Motoextreme), kes jäi liiderduost 9 sekundi kaugusele.
Teises sõidus asus taas Karro liidriks ning viimaste aastate põnevaim lahing kestis algusest lõpuni, kus lätlase taga kihutasid paarisrakendis Leok ja Kutsar. Samal ajal, kui Leok proovis lätlasest mööda saada, ründas Kutsar klubikaaslast, kuid esimesed kaks ei vääratanud ning Karro võitis sõidu napi sekundilise eduga Leoki ees, kellest 5 sekundi kaugusele jäi Kutsar.
Kahe sõidu kokkuvõttes võttis võidu Leok, Kutsari ja Karro ees, viimane jätkab aga meistrivõistluste liidrina edestades Kutsarit suhteliselt kindla 29 punktiga.

MX2 klass pakkus samapalju põnevust, kus peaosi mängisid Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna, Pärnu MC) ja Meico Vettik (KTM, KTM Racing Estonia). Kui avasõidus suutis Talviku Vettiku enda selja taga hoida, siis teises sõidus Talviku kukkus ja sõidu võit läks Vettikule. Kukkumise tõttu kolmandaks langenud Talviku suutis siiski ühe koha parandada ja oli teine. Avasõidus toimus äge duell kolmandale kohale valitseva meistri Priit Rätsepa (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja Martin Michelise (KTM, KTM Racing Estonia), kus seekord suutis kogenum Rätsep nooremat konkurenti napi poole sekundiga edestada. Teises sõidus oli aga Michelise kord Rätsepa ees kolmandana lõpetada, aga seda juba pea 25 sekundiga.
Kahe sõidu kokkuvõttes järgnes Vettikule ja Talvikule tänu teise sõidu tulemusele Michelis. Meistrivõistluste kindla liidrina jätkab Talviku, kellest Rätsep jääb juba 41 punkti.
MX2-ga koos rajal kihutanud MX125 klassis võttis etapivõidu soomlane Sampo Rainio (Husqvarna) Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing) ja lätlase Karlis Reisulise (KTM) ees.

Noorte 85 cc klassis ei leidunud vastast lätlasele Janis Reisulisele (KTM). Mõlemad sõidud lõpetas teisena päeva esimeses pooles jalale liiga teinud ja valuga võidelnud Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC) ning kummaski sõidus oli kolmas Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme).

Väikseimas 65 cc klassis võttis taas kindlad sõiduvõidud seni kõik meistrivõistluste sõidud taskusse pannud Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing). Sõidud 4. ja 2. kohal lõpetanud Kaspar Uibule (Yamaha) kuulus teine koht klubikaaslase Lucas Leoki (Husqvarna) ees. Esimest hooaega suuremas klassis võistelnud eelmise aasta 50cc meister Leok lõpetas sõidud kolmandana.

Veteranide meistrivõistluste parim oli teist etappi järjest Urmas Heliste (Husqvarna, Kagu MK), kellele seekord järgnesid Jaanus Kompus (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi).  Eakamad 50+ sõitsid kohalikele karikatele ja seal sõitsid end esikolmikusse Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), soomlane Petri Tuukkanen (Yamaha) ja Argo Laherand (Yamaha, Lääne MK).
Koos meestega kihutanud naiste arvestuses rikkus seni kõik etapid võitnud leedulanna Adrija Skudutyte (KTM) ideaalseeria Kadri Ehamäe (Yamaha, RedMoto Racing), kes edestas kummaski sõidus nii Adrijat, kui viimase õde Agilijat (mõlemad KTM) ning ülejäänud naisi.

Ainsas Eesti karikavõistluste klassis MX Hobi sõidud võitis Danel Dreving (Yamaha) Paikuse motoklubist, teine oli Genry Arras (Yamaha) ja kolmas Kaarel Aamer (KTM, Motoextreme).

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste finaaletapp sõidetakse 12. ja 13. septembril Tartu lähistel  Lange motokeskuses.