Suvi toob Eestisse uue võistlussarja

27.02.2019
Autovõidusõidu seeriavõistlusel Baltic Time Attack Series on sellel hooajal neli etappi, millest kaks toimuvad Eestis ja kaks Lätis. | Raimonds Volonts

Sel suvel käivitatakse uus autovõidusõidu seeriavõistlus, mis sobib nii tänavasportlastele kui professionaalidele. Neljast etapist kaks toimuvad Eestis, kaks Lätis.

Eeoleval suvel tehakse algust autovõidusõidu seeriavõistlusega Baltic Time Attack Series, mis toob ka meie laiuskraadidele välismaal populaarse ja demokraatliku võistlusformaadi. Ühel võidusõidul lubatakse võistelda nii entusiastidel, kes armastavad tänavaautodega kiiresti sõita, kui ka kogenud autosportlastel, kelle sportautod võivad olla spetsiaalselt selle võistluse jaoks ehitatud.

Välisriikide kogemus näitab, et sellise formaadiga võistlused on tihtipeale esimeseks sammuks autospordi suunas nendele autojuhtidele, keda häirivad kiiruspiirangud ja -kaamerad ühiselt kasutatavatel teedel. Samas on see kogenud autosportlastele väga tõsine võistlus, mis annab võimaluse arendada nii sõiduoskust kui tehnilist ettevalmistust.

Autovõidusõidu seeriavõistlusel Baltic Time Attack Series on sellel hooajal  neli etappi, mis toimuvad hetkel kõige paremas korras olevatel ja turvalistel maanteevõistlusteks mõeldud trassidel: Auto24 Ring Pärnus Eestis (4. mail ja 28. septembril) ja Biķernieki trassil Riias Lätis (22. juunil ja 28. juulil).

Võidusõidust osavõtjate ülesanne on väga lihtne: näidata võistluspäeva jooksul oma parimat ringi aega, mida võrreldakse võitja välja selgitamiseks teiste osalejate aegadega. Hooaja lõpuks selgitatakse välja ka iga klassi võitja üldarvestuses. Igal võidusõidust osavõtjal on võistluspäeval võimalik rajal olla 50 minutit: 10 minutit kvalifikatsioonis ja kaks korda 20 minutit parima ringi aja välja selgitamiseks.

Osavõtjad jagatakse võistlustel seitsmesse klassi vastavalt nende sõidukile, mida sealjuures võivad kasutada mitu osavõtjat. Selleks, et võidusõidu ajal rajal üksteist ei segataks, järjestatakse osavõtjad kvalifikatsioonisõidus saavutatud tulemuste alusel. Võidusõidu ajal on rajal küll mitu autot, aga neile ei ole ette nähtud ühisstarti või muud sellist; sarnast formaati kasutatakse F1 kvalifikatsioonisõitudes.

See võistlus on huvitav ka pealtvaatajate jaoks, sest sõitude vahele ei jää pause ja tõenäoliselt võistlevad võimsamate sportautode klassides parima tulemuse eest mitte ainult siin juba nähtud sportautod, vaid ka mitmed spetsiaalselt selle võistluse jaoks ehitatud autod. Baltikumi jaoks on uudis veel klass Supercar, mille raames näeb rajal eksklusiivseid autosid. Selleks, et muuta võistlus huvitavamaks nii pealtvaatajate kui osavõtjate jaoks, näevad seeriavõistluse korraldajad aktiivselt vaeva selle nimel, et tuua võistlustele osalema väliskülalisi.

Rohkem infot võistluste toimumise ja tehniliste tingimuste kohta võib leida seeriavõistluse kodulehelt www.timeattack.lv ning sotsiaalvõrgustikest, kasutades otsimisel @baltictimeattack.

Sarnased artiklid