Estonian Grand Prix juba sel nädalavahetusel Pärnus

25.06.2019
Baltimaade suurim rahvusvaheline ringrajavõistlus Estonian Grand Prix toimub auto24ringil kuuendat korda. | Pille Russi

Regiooni suurim autode ja mootorrataste ringrajavõistlus Estonian Grand Prix toob juba 29.-30. juunil auto24ringile Pärnus Põhjamaade ringrajatipud.

Juba sel nädalavahetusel toimub auto24ringil kuuendat korda Baltimaade suurim rahvusvaheline  ringrajavõistlus Estonian Grand Prix 2019. Tegemist on nii Põhja-Euroopa, Soome, Baltimaade kui Eesti meistrivõistluste etapiga.

Osalejaid on oodata kuni 8 riigist ning starti asub üle 160 võidusõitja. Võistlusele lisavad põnevust kaks motoringraja tippklassi – Superbike ja Superstock 600, kuid kindlasti pakuvad kaasaelamist ka kõige nooremad sõitjad klassis Mini GP-100.

„Estonian Grand Prix on suurepärane võistlus,“ ütles Soome osavõtjaterohkeima (40+ autot stardis) autoringrajaklassi Legends Cars juht Juha Nisula. „See on nagu karneval, meie sõitjad armastavad seda!“

„Tulge kindlasti Pärnusse, sest ainult üks kord aastas avaneb võimalus näha Eestis tipptasemel autode- ja mootorrataste ringrajavõistlust,“ ütles peakorraldaja Toivo Asmer.

Pealtvaatajad võivad oodata elamusi võimsatelt Lamborghinidelt, Porschedelt, BMW-delt, GT Open klassi autodelt, atraktiivsetelt Legends ja Historic vormel klassi võidusõiduautodelt. Tuntumatest nimedest asuvad stardijoonele Raimo Kulli, Markku Blomqvist, Valters Zviedris, Uldis Timaks, Tommi Haru, Andre Kiil, Hannes ja Tõnu Soomer, Jesper Holm, Raimo Kesseli, Marko Rantanen, Toni Lähteenmäki jpt.

„auto24Ring on võimsatele V8 Thunder ja The Gran Tourismo autodele ideaalne ringrada,“ lausus Mika Mäkinen, kes osaleb V8 Thunder klassis. „Me saame siin ära kasutada kogu autode võimsuse ja kiiruse ning ringrada ise pakub samal ajal osalejatele väljakutseid.“

Võistlus avatakse laupäeval, 29. juunil kell 12. Kanal 12 ja Postimees online vahendusel toimub sellest rahvusvaheline ülekanne. Võistlusel on ka ulatuslik meelelahutusala, kus tegevust jagub nii lastele kui täiskasvanutele: alates elektrikartide demonstratsioonist, lõpetades tasakaaluliini ja teiste mängude ning bändiga laupäeva õhtul. Pilet võistlusele maksab 10 eurot, kuni 14aastastele lastele on üritus tasuta.

Estonian Grand Prix toetajad on EAS, Kultuuriministeerium, AS Postimees Grupp, AS Ekspress Grupp, Husqvarna Eesti, Pärnu linn, Tallink, Henkell, Fremax, Mariine Auto – Peugeot, Pere Optika - Motopere prillipood, Jazz Pesulad, AS Toode, Cramo Eesti ja Skamet.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid