Kuidas leida koolilõpetajale kingiks parim nutitelefon?

10.06.2021
Samsung

Kooliaeg kestab veel viimaseid nädalaid ja paljud noored lõpetavad keerulisele viiruseajale vaatamata nii põhikooli kui ka gümnaasiumi. See aga tähendab, et koolilõpetajale on vaja lõpukingitust ja noorele inimesele kohaselt võib soovitud kingiks olla nutitelefon. Samsungi Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma toob välja olulisemad soovitused, mille järgi noorele kingituseks telefoni valida.

„Noored ja nende soovid on väga erinevad, seega tuleks enne konkreetse mudeli valikut mõelda, milleks telefoni peamiselt kasutama hakatakse. Sellest edasi saab juba vaadata, millised mudelid sobivaid funktsioone pakuvad. Meie tootekoolitajate sõnul on noorte inimeste jaoks telefoni valikul enamasti kõige olulisemad tegurid kaamera, aku ja võimsus,“ selgitas Aasma.
 
Kaamera peab olema hea
Kaamera puhul on oluline vaadata kaugemale kui vaid megapikslid. Kui vanasti hinnati telefonikaamera kvaliteeti just selle järgi, siis tänapäeval on füüsilisest kaamerast palju olulisemaks muutunud telefonis olev tarkvara, mis fotot pärast pildistamist kohendab. Lisaks võiks tähelepanu pöörata sellele, millised kaamerad telefonil täpselt on. Tuleb arvestada, et noored on aktiivsed ja neil on erinevaid olukordi, kus soovitakse pilti teha. Kindlasti on vaja lainurkobjektiivi, et teha grupipilte koos sõpradega ja kasuks tuleb ka sügavuskaamera, mis tekitab pildistamisel inimese ümber kena uduse tausta ehk bokeh-efekti, tänu millele on pilti seejärel hea sotsiaalmeediasse postitada.
 
Aku peaks olema võimalikult suur, aga nutikas
Akusid on kaameratest lihtsam hinnata. Selleks tuleb vaadata nende mahtu, mida mõõdetakse ühikuga mAh ehk milliampertund. Mida suurem on number, seda suurema mahutavusega on aku. Suurema akuga telefonid sobivad noortele hästi, kuna nende seas on telefoni kasutus eriti suur ning tihtipeale kasutatakse seda videote vaatamiseks, muusika kuulamiseks ja internetis surfamiseks, mis nõuab tavalisest rohkem akut.
Siiski tuleb tähele panna, et telefonil võib olla suur aku, kuid palju sõltub ka sellest, kuidas telefon seda kasutab. Nimelt on mõnede tootjate telefonides spetsiaalne tarkvara aku säästmiseks, mõnedel mitte. Seega tasub enne ostu taoliste lahenduste kohta klienditeenindaja käest uurida.
 
Suur ja sujuv ekraan
Viimaks tuleks Aasma sõnul telefoni juures vaadata, et selle ekraan oleks noore jaoks piisavalt suur ja hea oleks, kui see oleks kõrge värskendussagedusega. Põhikooli lõpetaja jaoks sobib Aasma sõnul hästi näiteks 6,5tolline ekraan, mis on küll suur, kuid samas piisavalt taskukohane. Siiski soovitab Aasma valida telefoni ekraani suurust käe järgi. Inimeste käed on erinevad ja mõni telefon võib ühe jaoks olla liiga suur ja teise jaoks liiga väike, mistõttu on kõige lihtsam telefoni poes vaatamas käia, et selgitada, kas see on paraja suurusega.
 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid