Renault esitles Australit

08.03.2022
Tõnu Ojala

Renault esitles täna oma mudelivaliku värskeima liikmena linnamaasturit Austral, mis vahetab välja senise Kadjari.

C-segment on Euroopa autoturul praegu kõva sõna ja eriti just seda masti linnamaasturid. Volkswagen Tiguani, Peugeot 3008 ja Nissan Qashqaiga rinda pistnud Kadjar püsis aga Renault´ mudelirivis vaid ühe põlvkonna ehk erandlikult vähe. Ka prantslased ise ei tee saladust, et selle mudeli müüginumbrid neile pettumuse valmistasid ja nii otsustati alustada uuelt lehelt ning asendada Kadjar päris uue nimega.

Tehniliselt on Austral paljustki sarnane uue Nissan Qashqaiga, ent mõõtmete osas tuleb selge vahe sisse. Telgede vahe on neil autodel küll sama, ent 4,51 m pikkusena on Austral Qashqaist tervelt 8 cm pikem. Ka mootorivalikud on erinevad – Renault´ hübriidlahendused toetuvad kolmesilindrilisele 1,2liitrisele ja neljasilindrilisele 1,3liitrisele bensiinimootorile. Nissanilt tuttavat e-Powerit Renault ei kasuta.

Ehkki erinevalt äsja esitletud uuest Mégane´st (vt TM 3/2022) pole Australi näol tegemist elektriautoga, on neil kahel autol siiski üsna palju ühist – seda nii välimuses, salongikujunduses kui ka infosüsteemi ja elektrooniliste abimeeste osas.

CMF-CD platvormi leiab alates 2013. aastast paljudelt Renault´ ja Nissani mudelitelt (aga ka mõnelt Mitsubishilt ja Mercedes-Benzilt), Austral on aga esimene selle platvormi III põlvkonna Renault.

Põhimõtteliselt võimaldab CMF-CD nii nelikvedu kui 100% elektriautot, kuid neid tänase sisuga kavas pole. Nelikveo osas jäetakse siiski veidi uks lahti, ent elektriajami asemel on valikus siiski vaid kolm erinevat hübriidi. Tõsi, spetsifikatsiooni süvenedes leiab sealt ka termini 4CONTROL, kuid siin tähistab see mitte nelikvedu vaid nelikroolimist.

Välismeedias on üsna laialdaselt spekuleeritud ka 7kohalise (Grand) Australi teemadel, mis oleks järeltulijaks senisele Renault Koleosele, kuid sellele ametlikku kinnitust siiski ei ole. Küll on aga teada, et 7kohalisena naaseb Renault´ mudelivalikusse Scénic ja seda siis sarnaselt uuele Mégane´le juba elektriautona.

Sarnased artiklid