Pilk aastatesse 2024 ja 2030

Tõnu Ojala
31.05.2022
Tõnu Ojala

Hiljuti Eestisse jõudnud elektrilise Renault Mégane E-Techi tuules näeb peagi ilmavalgust ka elektriline Renault Scénic.

Seeriaautoni läheb siiski veel aega ning praeguste plaanide kohaselt jõuavad esimesed autod teedele-tänavatele aastal 2024. Mõned nädalad tagasi Pariisis esitletud samanimeline ideeauto andis aga juba üsna hea ülevaate tulevase seeriaauto välimusest, kuid vaatas samas ka hoopis kaugemale. Nimelt plaanib Renault 2030. aastaks lisada oma elektriautodele läbisõiduulatust lisava väikese kütuseelemendi, mis viiks sõiduulatuse 800 km taha.

Sama põhimõtet lisajõuallika näol on oma elektriautodel kasutanud nt BMW ja Mazda, kuid erinevalt tulevasest Renault´st on BMW i3-le ja Mazda MX-30-le lisatud kompaktne bensiinimootor, mis generaatorit käitab ja seeläbi sõiduulatust kasvatab. Siin ei ole tegu ka päris sama lahendusega nagu nt vesiniktoitel Toyota Mirai või Honda FCX-i puhul – Renault´ kütuseelement saab olema suurusjärgu võrra väiksema võimsusega ja sellele vastavalt ka odavam.

Tulevane tava-Scénic saab aga analoogselt Mégane E-Techile olema 100% elektriauto. Välimuse osas loobutakse kindlasti ideeauto pilkupüüdvast B-piilarita lahendusest, ka ideeauto tahavaatekaamerad asendatakse tavaliste peeglitega. Auto sisemus saab aga olema samas võtmes Mégane'i omaga.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid