Bentley tegi iseendale kingituse

11.07.2019
Bentley EXP 100 GT. | Bentley

Briti autotootja Bentley avalikustas iseendale sajandaks sünnipäevaks tehtud kingituse: selleks on ideeauto Bentley EXP 100 GT.

Tegu on ideeautoga, mis peaks näitama seda, millises suunas areneb Bentley mudelite disain järgneva 15 aasta jooksul. Autot ennast tutvustatakse kui suurt ja luksuslikku Gran Tourismot aastast 2035.

Efektne kupee on kaasaja trendidele kohaselt isesõitev elektriauto, samas on salongis alles nii pedaalid kui ka rool. Pikkust on Bentleyl 5,8 meetrit, laiust aga 2,4 meetrit. Kaks meetrit laiad uksed tõusevad avanedes aga pea kolme meetri kõrgusele.

Auto kere ise on valmistatud alumiiniumist ja süsinikkiust, seega on sõiduki tühimass "vaid" 1900 kilo. Samas: seeriatootmises olev Bentley Continental GT kaalub 2,2 tonni!

Bentley interjööri ja eksterjööri kujundamisel on kasutatud vaske, kupee tagatuledeks on aga moodsad OLED-id. Auto värvkattesse on segatud jahvatatud riisiaganaid, see peaks värvile andma väga erilise tekstuuri.

Klassikalisi näidikud autol ei ole, selle asemel on laes suur projektor. Meediasüsteemi Bentley Personal Assistant juhitakse häälkäskluste ja viibetega.

Kupee salong on ette nähtu kuni neljale inimesele, kõige mugavamalt tunnevad ennast muidugi esiistmetel viibijad.

Auto jõuallikateks on neli elektrimootorit, mille ühine pöördemoment küündib 1500 njuutonmeetrini. Jõuallikate koguvõimsus on ca 1400 hobujõudu, kupee kiirendab nullist sajani 2,5 sekundiga, maksimaalkiirus on 300 kilomeetrit tunnis. Akude mahutavusest piisab kuni 700 kilomeetri läbimiseks ühe laadimisega.

Seeriatootmisse kupee sellisel kujul loomulikult ei lähe, küll näidatakse ideeautot erinevatel üritustel.

NEW Bentley EXP 100 GT - First Look!

Check Out Bentley's NEWEST Car! EXP 100 GT | FIRST LOOK

Bentley EXP 100 GT Concept car reveal Livestream | Bentley

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid