Mängimine ei ole ainult laste meelelahutus, vaid sellega võivad aega sisustada ka täiskasvanud. Mängukonsoolidele on loodud erinevaid strateegiamänge, mis võivad olla põnevad ka täiskasvanutele. Selleks, et mängimine oleks mõnus, on aga vaja mängukonsooli. Tutvustame teile, milliseid mängukonsoole tasub osta 2021. aastal.
Playstation 5
Üheks populaarseks mängukonsooliks on Playstation 5. Tegemist on Sony uusima põlvkonna mängukonsooliga, mis on ühtaegu võimas ja kiire. Mõõtmetelt on Playstation 5 suur. Teda külili asetades võib tekkida tunne, et on vaja osta uus telekalaud. Suure välimuse tõttu võib temast saada toa üks sisustuselemente, kuna ta ei jää märkamata.
Playstation 5 jaoks on spetsiaalselt loodud mängud, mille pildikvaliteet on kena ja mis jookseb hästi. Konsoolil on SSD ketas. Ketta suurus on 825 GB, kuid süsteem võtab oma osa ja kasutada saab sellest 664 GB. Seetõttu võib ruumipuudus saada probleemiks. Mälu saab suurendada välise kõvaketta abil. Lisaks on võimalik mälu suurendada HDD kõvaketastega, kuid sel juhul ei tööta need nii kiiresti kui SSD. See tähendab, et SSD kõvakettaga kaasnevast kiirusest ei ole HDD ketast kasutades mingit kasu, kuna ta toob kaasa pikemad laadimisajad.
Kõvaketas mõjutab mängude mängimise viisi. Mängud laevad pea olematu ajaga ning arendajatel on võimalik ehitada suuremaid ja detailsemaid mängumaailmaid. Playstation 5 on kiire konsool, mille kiirus tuleb esile just spetsiaalselt selle jaoks loodud mängudes. Kiirus ei puuduta ainult laadimisaegasid, vaid sellel on mõju ka mängude disainile. Näiteks eksklusiivselt Playstation 5-le loodud “Ratchet & Clank: Rift Apart”. Selles mängus liigutakse suure tempoga keskkondade vahel, mis laevad kiiresti.
Playstation 5 on loodud 4K resolutsiooni toetavaid ekraane silmas pidades. See tähendab, et mängimiseks on vaja telerit või monitori, mis suudaks näidata 4K pilti. Aga ka see ei pruugi olla piisav, et nautida konsooli maksimaalselt. Selleks peab lisaks ekraanile olema ka HDMI 2.1 tugi. Tegemist on uusima tehnoloogiaga, mis on olemas uuematel monitoridel ja telekatel. See tagab selge ja värvikireva pildi, andes võimaluse mängida 120 kaadrit sekundis.
Nintendo Switch
Nintendo Switch on mängukonsool, mis võrreldes Playstation 5ga on mobiilne. Seetõttu on teda mugav kaasas kanda. Algupärase Nintedo Switchiga käib kaasas ka dokk, mille abiga on võimalik ühendada konsool televiisoriga. Konsooli juurde kuulub ka teine pult, mistõttu on tema abil võimalik mängida koos sõpradega. Mängupult võimaldab liikuda vertikaalselt või külgsuunas. Konsooli külgedel on mängupuldid, mida saab eemaldada korpuse küljest.
Võrreldes Playstationiga ei ole Switchil sama hea pildikvaliteet. Televiisoriga ühendatud olles on võimalik 1080p resolutsiooniga pilt ja käsikonsoolina on võimalik 720p kvaliteediga pilt. Nintendo Switchi on saadaval kahes versioonis - uuemal mudelil V2 on aku võrreldes vanemaga parem, pidades vastu kuni 9 tundi. See oleneb ka sellest, mida konsooliga teha.
Nintendo Switchist on olemas ka versioon, mida saab kasutada ainult pihukonsoolina. Selleks on Nintendo Switch Lite. See konsool televiisoriga ei ühildu ning pulte ei ole võimalik korpuse küljest eemaldada. See võimaldab mängida üksinda väikesel ekraanil. Sellel mudelil on 5,5-tolline puutetundlik ekraan. Võrreldes Nintendo Switchiga on ta õhem, väiksem ja väikse ekraaniga. Pultide asemel on kõik juhtnupud seadme peal olemas.
Xbox Series X
Kolmas tuntud mängukonsool on Xbox. Tegemist on kõige võimsama mängukonsooliga, mistõttu peaks idee poolest olema tal ka kõige parem graafika. AMD RDNA2 graafikakaart võimaldab 12 teraflopist arvutijõudlust, mis tähendab 12 triljonit ujukomatehet sekundis. Sellest jõudlusest rohkem võimaldab hetkel ainult 1 arvutitele saadaolev graafikaprotsessor.
Xbox Series X on varustatud SSD kettaga, võimaldades hoida töös samaaegselt mitut mängu. Kettal on ruumi 1 TB jagu, kuid süsteemi tõttu jääb kasutamiseks 802 GB. Xboxi jaoks on olemas ka spetsiaalsed mälukaardid, mis lisavad 1 TB jagu mälu. Seejuures on konsool kiire, kuna mängud laevad ära väga kiiresti. Pilt jookseb 4K ekraanil 60 kaadrit sekundis. See tähendab, et konsooli maksimaalsel võimsusel kasutamiseks on vaja 4K resolutsiooniga ekraani.
Kuidas mängukonsooli valida?
Mängukonsoolide valikul tasub vaadata lisaks hinnale ka muid omadusi. Näiteks ühilduvust- juhul, kui teil on varasemalt olemas mängukonsool ja soovite osta uue, siis võiks mõelda sellele, kas ta ühildub olemasoleva mängude koguga. Peale selle tasub vaadata ka olemasolevat tehnikat- kui on oluline hea pildikvaliteet, siis tuleb vaadata, et oleks olemas 4K resolutsiooniga teler või monitor ja et konsoolil oleks selle tugi. Lisaks on oluline ka mängude valik- kuna tüdinetakse kiiresti, siis on võimalik valida mänge vastavalt tujule ning iga pereliige leiab omale lemmiku.
Leia endale ideaalne mängukonsool Kaup24 veebipoest!