Märtsi algusest kasvas Neste mobiiliäpi allalaadimiste arv 20%

08.05.2020
Neste

Neste mobiiliäpp on osutunud vajalikuks tehnoloogiliseks lahenduseks ka eriolukorras, kus kontaktide arv väljaspool kodu tuli viia miinimumini. Alates märtsi algusest on Neste mobiilse tankimise äpi allalaadimiste arv kasvanud 20 protsenti. 

„Kui võtta arvesse, et meie teedel vähenes liiklus eriolukorra tõttu drastiliselt, on äpi kasutajate arvu kasv tähelepanuväärne. See tähendab, et inimesed on tõepoolest kasutanud kõiki võimalusi nakkusohu vältimiseks avalikus ruumis,“ ütles Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste.

„Mobiiliäpiga saab kütuse eest tasuda kontaktivabalt. Kõik makseterminali juures tehtavad toimingud saab teha telefonis autost väljumata. Tankuripüstoli kütusepaaki asetamiseks tuleb siiski hetkel veel autost väljuda, kuid Neste on Soomes testimas 100% automatiseeritud tankimist robotkäe abil, mis võimaldab autojuhil juba lähitulevikus teha kogu tankimisprotsess vaid mobiilirakenduse abil autos viibides,” jätkas Sülluste.

Selleks, et kütuse eest mobiiliga maksta, tuleb sõita autoga tanklasse tankuri kõrvale ja avada oma telefonis äpp, sisestada äppi tankuri number ja kinnitada makse. Seejärel tõsta tankuripüstol auto paaki ja alustada tankimist,“ selgitas Risto Sülluste lühidalt äpi kasutamise põhimõtteid.

Neste äppi saab kasutada Eestis, Lätis ja Soomes. Sellega saavad turvaliselt maksta kõikide pankade kliendid. Äpi allalaadimisel ja esmasel seadistamisel tuleb see siduda krediit- või deebetkaardiga (Mastercard, VISA). Enne pangakaardi lisamist tasub veenduda, et kaardil oleks internetiostud aktiveeritud.

Neste äpi kasutamiseks on vajalik internetiühendus telefonis ning operatsioonisüsteemid alates iOS 6.0 ning Android 5.0. Äppi saab alla laadida App Store’ist ja Google Playst. Äpi töökeeled on eesti, inglise ja soome keel.

Alates eriolukorra algusest on Neste tanklates võetud tarvitusele täiendavaid meetmeid, näiteks puhastatakse ja desinfitseeritakse regulaarselt üldkasutatavaid pindu nagu PIN-klaviatuurid ja tankuripüstolid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid