Alexela: Üleminek puhtamatele kütustele on kliimaneutraalse transpordi saavutamiseks hädavajalik

04.03.2020
Start Peterburi tee tanklast Paia suunas. | Alexela

Alexela avas täna oma suurimas tanklas, Tallinn-Tartu maantee ääres Paia ristmikul kommertsalustel paigaldatud kaks elektriautode kiirlaadimispunkti. Neist üks on Eesti esimene ultrakiire elektriautolaadija, 160 kW võimsusega ja teine 50 kW võimsusega laadija.

„Kliimaneutraalse transpordi saavutamiseks tuleb minna üle puhtamatele kütustele ning Alexela on võtnud selles küsimuses rolli olla puhtamate tulevikukütuste teerajaja Eestis. Oleme alates 2012. aastast olnud gaasiliste kütuste tanklataristu arendamise eestvedajaks ning panustanud möödunud aastast aina enam ka elektri tankimistaristu arendamisesse,“ sõnas AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson täna Paias elektrilaadimispunktide avamisel. 

“Meie eesmärk on jätkata tulevikukütuste tanklataristu arendamisega vastavalt Euroopa üldisele suunale. Oleme andnud hoo gaasiliste kütuste arengule Eestis ning see hoog vaid kiireneb. Täna astume transpordikütuste suunanäitajana ühe olulise sammu ka elektri tankimistaristu kiirema arengu nimel,“ lisas Adamson.

"Tänane päev on elektriautode omanike pidupäev. Alexela Paia risti särtsutankla avamine on ilmekas näide sellest, et Eestis puudub elektriautode laadimistaristu arendamisel turutõrge ning turg on valmis kommertsalustel elektriautode laadimistaristu arenguks,” märkis Alexela juhatuse esimees.

Tallinn-Tartu maantee ääres Paia ristmikul asuvas Baltimaade suurimas tanklas on tänasest avatud kaks elektriautode kiirlaadimispunkti. Neist üks on Eesti esimene ultrakiire laadija, 160 kW võimsusega, mis võimaldab kõigest viieminutilise laadimisajaga anda 100 km sõiduulatust. Teine elektriautode laadija on Paia Alexelas 50 kW võimsusega.

Alexela on esimene kütuse- ning tanklakaubandusega tegelev ettevõtte Eestis, kes on paigaldanud kommertsalustel elektriautode laadimispunktid oma kahte tanklasse – mullu novembris paigaldas Alexela esimese tanklaketina oma Tallinna Peterburi tee 77 asuvasse tanklasse elektriautode kiirlaadija ja tänasest Paia risti 160kW ja 50kW võimsusega laadimispunktid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid