Lõppev aasta pani eestlased rohkem telerit vaatama

17.12.2020

Keeruline aasta on pannud eestlased rohkem televiisori ees aega veetma: pea viiendik eestlastest on hakanud rohkem telekanalite pakutavat tarbima ning 15% vastanutest tunnistab, et veedab varasemast rohkem aega Netflixi ja  Youtube´i vaadates, selgub tehnoloogiaettevõtte LG hiljutisest uuringust*.

Voogedastusplatvormide aeglast, kuid järk-järgult kasvavat vaatajate arvu saab seletada asjaoluga, et see on enamasti tasuline teenus. Uuring toob välja, et voogedastusplatvormide pakutavaid teenuseid kasutavad sagedamini inimesed, kelle sissetulek kuus ületab 1500 eurot.

Voogedastusplatvormide kõige andunumad tarbijad on kuni 30-aastased noored, traditsioonilist televisiooni eelistab seevastu vanem põlvkond alates 50. eluaastast. Eestis tarbivad voogedastusplatvormide sisu mehed ja naised võrdselt, kuid traditsioonilise televisiooni austajad kipuvad olema pigem naised.

Rohkem kodus olemist on pannud paljud eestlased küll rohkem telerit vaatama, kuid 12 protsenti vastanutest tunnistab, et möödunud aasta on nende telerivaatamist hoopis vähendanud. Samuti selgub uuringust, et viiendik 20 – 29 aastastest eestlastest eelistavad teleri vaatamisele digitaalse sisu vaatamist arvutitest ja mobiilidest. 

*LG Electronics viis koostöös OMG Latviaga läbi 2020. aasta novembris veebiküsitluse, kus osales 1001 eestlast vanuses 18–74 aastat.

Sarnased artiklid