Telia TV alustab täna AI-kaamerate toel spordiülekannete edastamist

17.10.2019
Levira AI-kaamera. | Andres Tarto

Telia TV hakkab alates sellest neljapäevast edastama Levira AI- ehk tehisintellektil töötavate kaamerate abil otseülekandeid Eesti erinevatest spordisaalidest, mille käigus jõuavad televaatajani korvpalli, võrkpalli ja käsipalli mängud.

Levira ja Telia on tehisintellektil põhinevate otseülekannete nimel koostööd teinud alates kevadest ning peale erinevaid testimisi ja arendusi jõuab uudselt edastatav telepilt nüüd ka laiema auditooriumini.

„Alustame regulaarsete ülekannetega juba sel neljapäeval, mil kõik huvilised saavad Telia LIVE kanali vahendusel kaasa elada meeste esiliiga korvpallikohtumisele. Lisaks korvpallile jõuavad edaspidi Telia LIVE kanalisse ka Eesti Käsipalliliidu, Eesti Saalihokiliidu ja Eesti Võrkpalliliidu erinevate liigade mängud üle Eesti,“ ütles Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik.

„Levira on alati tahtnud pakkuda klientidele kvaliteetseid ja innovaatilisi lahendusi. Oleme juba muutnud tehisintellekti kasutamise spordiülekannetes reaalsuseks ning liigume projektiga edasi, et pakkuda spordihuvilistele veelgi rohkem võimalusi erineval tasemel võistluste jälgimiseks,“ ütles Levira innovatsiooni- ja arendusjuht Martti Kinkar.

AI-kaamerate abil lähevad kõik nimetatud ülekanded eetrisse ilma inimese sekkumiseta ning režissööri rollis on kaameraid suunav tehisintellekt. Küll kommenteerivad kõiki edastatavaid mänge professionaalsed spordikommentaatorid. Info kõigi tulevaste mängude kohta ilmub Telia LIVE kanalis.

Telia LIVE erikanal on nähtav kõigile Telia TV teenuse tellijatele ning see jõuab enam kui 200 000 Eesti koduni.

 

Sel nädalal näeb Telia LIVE kanalis järgmisi pallimänge:

Neljapäev, 17. oktoober kell 19:00

Meeste esiliiga (Saku I liiga) korvpall: G4S Noorteliiga vs Tartu Kalev/Estiko

Reede, 18. oktoober kell 19:00
Meeste esiliiga (Saku I liiga) korvpall: KK Viimsi/Noto vs Betoonimeister/SK Nord/Cramo

Pühapäev, 20. oktoober kell 12:00
Meeste esiliiga võrkpall: Audentese SG/Noortekoondis vs Lotustimber/Neemeco

Sarnased artiklid