Kolmekordne Eesti meister driftimises Mihkel Norman Tults võitis Baltikumi meistritiitli

07.10.2019

Nädalavahetusel Riias toimunud Balti drifti meistrivõistluste viimase etapi võitis vaatamata keerulisele hooajale Eesti tiitlilootus Mihkel Norman Tults, tõustes oma karjääri jooksul esmakordselt ka Baltimaade meistriks. Ühtlasi pälvis ta kolmandat korda Eesti meistri tiitli.

Balti meistrivõistluste sarja üldarvestuses jäi teisele kohale Leedu esinumber Benediktas Čirba ja kolmandaks eestlane Ao Vaida.

Lätis ühe kohtuniku rollis olnud Eesti autospordi liidu drifti alaliidu esimees Kristjan Salmre sõnul oli võistlus keeruline. “Pidevalt muutuvate ilmastikuolude tõttu oli sõitjatel raske kohaneda ja edu saavutasid kogenud sõitjad,” räägib Salmre. Tema sõnul oli ka rada seekord erakordselt pikk, mistõttu oli eksimisvõimalusi palju rohkem. Tultsi etteastet peab Salmre väga heaks. “Vaatamata sellele, et reedel sidur purunes, suutis Tultsi meeskond probleemid lahendada ja võistluspäeval läks kõik õigesti,” kommenteeris Salmre.

Tults ise on saavutatuga ilmselgelt rahul. “Tunne on ikka super, hooaja alguses saigi just sellest unistatud ja vastavad eesmärgid seatud,” ütles Tults pärast võistlust tulemusi kuuldes. Et tegemist on tehnikaspordiga, siis üksi poleks ta seda kõike suutnud. “Teen suure kummarduse oma meeskonnale ja sponsoritele ning tänan inimesi, kes on aidanud isetult kiires olukorras tehnilisi probleeme lahendada,” kiidab Tults, kes on sel hooajal pea igal võistlusel maadelnud erinevate tehniliste riketega.

Balti meistrivõistlused 2019

  1. Mihkel Norman Tults: 508
  2. Benediktas Čirba: 468
  3. Ao Vaida: 284,5
  4. Henri Kivimägi: 239
  5. Valdas Vindžigelskis: 219,5
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid