Testime nõudepesumasinaid
Kirsti Herttua
Kaido Einama
27.02.2019
Nõudepesumasin on köögis üks agaralt kasutatav koduabiline. | Arto Wiikari

Nõudepesumasinad on muutunud meie igapäevasteks abimeesteks ning tavalisteks köögimööbli osadeks. Teisest küljest tekib aeg-ajalt küsimusi, kuidas need masinad ikkagi pesevad ja kas ikka saavad jagu tõrksamast mustusest? Või jätavad nõudele liiga palju pesuvahendi jääke? Proovime neile küsimustele vastused leida.

Nõudepesumasina valimine tundub pealtnäha lihtne, kuid tegelikult pole see päris nii. Enne ostu tegemist peaks hoolega kaaluma, milliseid nõusid tuleb tavaliselt pesta ja milliseid programme on vaja kasutada. Seadme maksumus sõltub üsna palju mitmetest eriprogrammidest ja lisavõimalustest, mida igaühel ei pruugi alati vaja olla.

Testi võtsime kolm levinud 60 cm laiust nõudepesumasinat. Need on keskmisest hinnaklassist ja ka võimaluste poolest sellised keskmised.

                     

Nõudepesumasina põhilised seadistused

Nõudepesumasin on üks küllaltki levinud kodumasin, kuid tihti ei mõelda eriti selle peale, kuidas seda kasutada ning milline on seadme tööpõhimõte. Ka juhiseid pole piisavalt, et süveneda masina „hingeellu“ – isegi kui tahaks. Tavaliselt on aga igal masinal mitmeid põhiseadistusi, mis on kasulikud parima pesutulemuse saavutamiseks.

Alustame esimesest olulisest asjast – nõudepesumasin tuleb kõigepealt reguleerida vastavalt kasutatava vee karedusele, või siis eemaldada pesuvee kareduse järgi seadete sobitamise funktsioon täielikult.

Nõudepesumasinatel on pea alati olemas veepehmendamise funktsioon, mis väljastab automaatselt sobiva koguse lahustuvat veepehmendussoola pesuvette. Vee pehmendamine on oluline näiteks Kesk- ja Lõuna-Euroopa riikides, aga ka Põhja-Eestis ja mujal, kus vees on palju lubjakivilisandit.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Tehnikamaailm.

Sarnased artiklid