Huvitavat oktoobri Tehnikamaailmas

29.09.2020

Oktoobri Tehnikamaailma põhilooks on meie traditsiooniline talverehvide test. Sõidame luksusliku Bentley Continental GT ja kahe väikese, kui siiski väga erineva elektriautoga – need on Peugeot e-208 ning Honda e. Hobiauto rubriigis on vaatluse all haruldane Citroën SM.

Testime odava otsa nutitelefone ja teeme tutvust seni pigem telefonimaailmast tuttava Huawei esimese sülearvutiga. Külastame elektroonikamessi IFA, mis koroonapandeemia kiuste Berliinis siiski toimus.

Meenutame tiiburlaevade kadunud hiilgust. Arutleme, kas USA legendaarne pommituslennuk B-52 veab tõesti 100 aastat välja ning vaatleme lähemalt autopiloodi sünnilugu. Et 1945. aasta läks ajalukku ka tuumaajastu algusena, on omal kohal meenutada sedagi tähtpäeva.

Viimasel ajal on palju juttu vesiniku kasutusvõimalustest – teeme ülevaate selle elemendi minevikust, olevikust ja tulevikust. Uurime, kas ja kuidas saab kasutada Eesti rannikumeres kasvavaid vetikaid

Pool aastat ootel olnud autoralli MM naasis eestlaste jaoks uhkelt Rally Estoniaga, kus esikoha võitsid Ott Tänak ja Martin Järveoja. Järgmine etapp Türgis tõi paraku tagasilöögi, aga selline see autosport juba on... Lisaks meenutame üllatusterohkemaid esitusi F1 ajaloost ning kuna järgmisel aastal naaseb F1 sarja Alpine, teeme tagasivaate selle automargi kuulsusrikkasse ajalukku.

Sarnased artiklid